Günün Tarihi:2 Temmuz 2022

Çocuklar dönemi tamamladı


Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi bünyesinde sadece çocuklar için hazırlanan Serdivan Çocuk Akademisi, bir dönemi daha tamamlayarak öğrencilerini mezun etti.

400 öğrenci
Akademi, her dönem olduğu gibi, bu dönem de birçok farklı kulüple öğrencilerin aile ve okuldan sonraki üçüncü güvenli adresi oldu. Sadece 2nci ve 7nci sınıf arasındaki ilköğretim öğrencilerine eğitim veren Akademi’ye başvuran 400’e yakın öğrenci, birbirinden güzel 12 kulüpten 3 tanesini seçme fırsatı buldu.

Dersler
Konu ile ilgili Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi'nden yapılan açıklamada İngilizce, Sayısal Düşünce, Zeka Oyunları, Bilim, Fikir ve Sanat, Görsel Sanatlar, Musiki, Adab-ı Muaşeret, Geleneksel Sanatlar, Temel Dini Bilgiler derslerinin işlendiği belirtilirken, Neşeli Bilim, Yaratıcı Yazarlık ve Resim Anne adında 3 yeni dersin de geleceğin fikir ve sanat insanlarının istifadesine sunulduğu bildirildi.

12 hafta sürdü
25 kişilik sınıflarda 12 hafta süren eğitimlerde çocukların sanatsal duygularının gelişimine katkı sağlamayarak sosyalleşmeleri ve erdemli kişiler olmaları için çaba gösterdiklerini belirten Akademi yetkilileri, ayrıca çocukların okul derslerine de yardımcı olduklarını ifade ettiler.
 

23 Mayıs 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 930 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU