Günün Tarihi:21 Haziran 2021

Çocuklara ‘Mahremiyet Eğitimi’


Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Psikolog Betül Karapınar, merkez tarafından başlatılan mahremiyet eğitimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Küçük yaşlarda

Karapınar, “Çocuklarımızın mutlu, güvenli, huzurlu ve karakter sahibi olarak yetişmelerini sağlayan ve onları kötü niyetli insanların istismarından koruyan ve sınırlarını oluşturan mahremiyet kavramı küçük yaşlarda başlamaktadır. Biz de bu doğrultuda Sosyal Gelişim Merkezi olarak gerekli eğitim çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” diye konuştu.

Bilgilendirme

Karapınar, “Sosyal Gelişim Merkezi Çocuk Kulüpleri “Mahremiyet Eğitimi” projesi, aileleri bilgilendirmek için dağıtılan broşürler, drama sınıfı atölye çalışmaları, şehirde farkındalığı desteklemek amacıyla bilgisayar sınıflarının hazırladığı billboard, afiş ve raketlerle başlamıştır. Konuyla ilgili kısa süre önce kamuoyuna da ayrıntılı bir bilgi verdik. Şimdi ise şehrin birçok bölgesinde yaşayan çocuklarımızın ve ailelerin dikkatini çekmek arzusundayız. Bu amaçla tasarlanan çizimler “Çocuk Bilirse Kendini Korur” sloganıyla bilinç oluşturmayı amaçlıyor” ifadelerini kullandı.

Sloganlar

Yeni projede yer alan önemli sloganları da paylaşan Betül Karapınar, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Uzmanlarımız eşliğinde oldukça eğitsel tasarımlar hazırladık. Sloganlarımız da şehrin dört bir yanında ailelerimizin dikkatlerine sunulmakta. Bunlardan bazıları şu şekilde: “Yabancılardan hiçbir şey almam”, “Ailemden izinsiz hiçbir arabaya binmem”, “Sadece üniformalı kişilerden yardım isterim”, “İnternette adres, telefon ve okul bilgilerimi asla paylaşmam”, “Issız yerlerde tanımadığım kişilerle değil güvenli yerlerde arkadaşlarımla oynarım”, “İnternette yabancıların arkadaşlık isteklerini kabul etmem.”

26 Mayıs 2016 , Perşembe Bu haber toplam 2570 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU