Günün Tarihi:4 Mart 2021

Anne Üniversitesi mezun verdi


Sakarya Üniversitesi Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinin düzenlediği ‘Anne Üniversitesi’ni 50 Sapancalı anne başarıyla bitirdi.

Sosyal sorumluluk

Okul öğrencileri Nur Gizem Ayvalıoğlu, Mihriban Çakır, Furkan Koç, Feyyaz Soba’dan oluşan proje ekibi, Sosyal Sorumluluk Yönetimi dersi kapsamında üniversite eğitimi alma imkanı olmamış 50 Sapanca’lı anneye eğitimler vererek, projelerini gerçekleştirdiler.

Belediye katkısı

Sapanca Belediyesi’nin katkılarıyla “Anne Üniversitesi” isimli proje kapsamında, Yrd. Doç. Dr. Hatice Sarıaltın, Öğr. Gör. Serpil Çiğdem, Öğr. Gör. Emine Balcı, Öğr. Gör. Duriye Aydeniz ve Öğr. Gör. Burhan Özkan tarafından anneleri bilinçlendirmeye yardımcı olacak vatandaşlık, girişimcilik, medya okuryazarlığı, insan ilişkileri ve iletişim eğitimleri verildi. Proje ile annelerin kendilerini geliştirmesi ve bu yolla geleceğin Türkiye’sini yönetecek çocuklarını daha iyi yetiştirerek geleceğe hazırlamaları amaçlandı.

Yol gösterdi

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Başkanı Dr. Yakup Köseoğlu, Öğr. Gör. Servet Sezgin ve Öğr. Gör. Seval Üksel danışmanlığında yürütülen “Anne Üniversitesi” projesi, MYO Konferans Salonu’nda yapılan mezuniyet töreni ile sona erdi. Törene katılan SATSO Kadın Girişimcilik Kurulu Başkanı Zehra Dirim, annelere kendi girişimcilik hayatından bahsederek, onlara yeni girişimci anneleri yaratma konusunda yol gösterdi.

Halkla bütünleşme

Okul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Özen, amaçlarının Sapanca halkı ile bütünleşip, bu tip sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmek olduğunu, her zaman işbirliği içinde destek veren paydaşları Sapanca Belediyesi’ne, SATSO’ya, kurum ve kişilere, hocalara, projeyi gerçekleştiren Halkla İlişkiler Programı ve proje ekibine teşekkür etti.

26 Mayıs 2016 , Perşembe Bu haber toplam 1218 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU