Günün Tarihi:26 Ekim 2020

Halk Oyunları Gecesi


Sakarya İl Milli Eğitim ve İl Kültür Turizm müdürlüklerinin işbirliği protokolü kapsamında Erenler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü AFA Kültür Merkezi’nde 2015-2016 öğretim yılında açtığı halkoyunları kurslarının geleneksel 3. yıl sonu etkinliği neşe içinde

Gecede sahne alan topluluklar, “Bir Nefes Anadolu” proje kapsamında yurdumuzun birçok bölgesinden halkoyunları gösterileri sundular. İlginin ve katılımın yoğun olduğu gecede muhteşem gösteriler sunan gruplar ayakta alkışlandı. Eğitmenler Sunay Oğuzhan, Osman Kabataş, Burak Kaya, Nurdan Kuvan ve Ramazan Yağlı tarafından hazırlanan oyunlarda 120 dansçı yer aldı.

Geceye Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Başkan Yardımcısı Ali Akdeniz, AK Parti İlçe Başkanı Resul Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ayhan Ersoy, HEM Müdürü Adil Şenol, AFA Kültür Merkezi Yöneticileri Namık Aydın, Samih Tosunoğlu, FOLKART Başkanı Sinan Çileli, kurum ve okul müdürleri katılarak, çalışmaları gerçekleştiren öğretmenlere başarı belgesi ve şiltlerini verdiler.

Gecenin ev sahipliğini yapan Erenler HEM Müdürü Adil Şenol, Sakarya’nın Kent Kültürü için çok önemli bir yeri olan halk oyunlarımızın yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasında kurumsal desteğini esirgemeyen ve AFA Kültür Merkezi’ni çalışmalara tahsis etmesinden dolayı İl Kültür Müdürü Hüseyin Yorulmaz’a, desteklerinden ötürü de Belediye Başkanı Cavit Öztürk’e teşekkür etti. Tuğba DEMİRTAŞ

Foto: Gecenin finalinde sahne alan tüm dansçılar ve özellikle minikler mutluluklarını geceye katılan protokol ve salonu dolduran yüzlerce kişiyle paylaştılar.

 

26 Mayıs 2016 , Perşembe Bu haber toplam 999 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU