Günün Tarihi:12 Ağustos 2020

‘Madene hayır’ mitingi


Kuzey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Özgür Uğur, Karasu Paralı Mahalle Muhtarı Tekin Talip Albayrak, Hamza Uğur ve Paralı Mahallesi sakinleri, mahalle meydanında düzenledikleri ‘Madene Hayır’ mitinginde isyanlarını dile getirdiler.

‘İzin vermeyeceğiz’
Mahalle Muhtarı Tekin Talip Albayrak, “Hiçbir şeyden çekmedik bu maden ocaklarından çektiğimiz kadar. Evet geçmişte ilçemiz limanı yapılırken mahallemizde taş ocağı işletmesi çalıştı. Biz o dönemde Büyükşehir’e geçmeden köy statüsünde idik ve köylü olarak yapılan işin kamu yararına olması nedeni ile sinemize çekip katlandık. Ancak bu sefer tek geçim kaynağımız fındığımız söz konusu. Fındığımızın geleceği karartılıyor” dedi. Hamza Uğur ise, “Mevcut taş ocağımız kamu yararı olduğu için sesimiz çıkmadı. Şimdi ise söz konusu ekmeğimiz olunca yeni açılacak olan maden ocağının kurulmasına asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Emanet
Özgür Uğur, “Biz Paralı Köyü halkı olarak diyoruz ki; vatanımıza, toprağımıza, hatıralarımıza, dedemizden, atamızdan bize kalana, doğamıza, deremize, bizim çocuklarımıza bırakacağımıza, geçmişimize-geleceğimize, ekmeğimize kimsenin, hiçbir kurumun dokunmasını istemiyoruz. Biz kimsenin parasına-puluna göz dikmedik ve kimsenin de bizim değerlerimize göz dikmesini istemiyoruz. Bu halk var olduğu sürece bu topraklar da var olacaktır. Atalarımızdan bize kalanı emanet sayıyoruz. Bu emaneti çocuklarımıza, torunlarımıza bırakmak bizim asli görevimizdir. Bu nedenle biz geleceğimize göz koyulmasını, ambargo koyulmasını kesinlikle kabullenmiyoruz. Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimizi bütün kamuoyunun bilgisine sunarız” diye konuştu. 

30 Mayıs 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 1310 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU