Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

Semerkand Kentpark’ta okuttu


22-29 Mayıs Dünya Semerkand haftası nedeniyle dün, Semerkand Sakarya Şubesi ve Mostar Gençlik Kulübü’nün birlikte düzenlediği “NEYİ OKUYORUZ-NEDEN OKUMUYORUZ?” adıyla okuma etkinliği gerçekleşti.

2 bin 500 kitap

Kentpark’ta gerçekleştirilen okuma etkinliğinde, Sakarya Semerkand Vakfı Başkanı Erdinç Bora ve Sakarya Semerkand Yayınları Sorumlusu Sabri Akkaya, okumanın önemini anlattılar. Okumayı teşvik amacıyla düzenlenen etkinlikte halka okumaya teşvik amacı ile 2 bin 500 adet dergi ve kitap hediye edildi. Ayrıca göçmenlere 750 adet Semerkand Arapça dergileri dağıtıldı.
Kaybettik
Etkinliğin amacına yönelik bilgi veren Vakıf Başkanı Bora, “Amacımız topluma okuma alışkanlığını kazandırmaktır. İstatistiklere göre ülkemizde kişi başına günlük okuma süresi 1 dakikadır. Semerkand olarak bu zamanı arttırma hedefi ile karınca misali topluma şu soruyu sordurmayı şiar edindik; NEDEN OKUMUYORUZ? Maalesef toplum olarak terk ettiğimiz okumayla aslında birçok değerimizi kaybettik, en önemlisi anlayışımızı, birbirimize karşı tahammül ve saygımızı kaybettik. Semerkand yayınları kaynağından en doğru bilgileri geniş ve ehil kadrosuyla çok titiz çalışarak aktarmaktadır. Bu konuda da takdir görmüş ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile tercüme konusunda bir anlaşma yapmıştır. Semerkand yayınları yalnızca dini ve tasavvufi yayınlar değil, aynı zamanda tarihi, kültürel, çocuk ve gençlere yönelik dergi ve kitaplar çıkararak alanını genişletmiştir” dedi.
Allah için
Başkan Bora konuşmasının sonunda, “İşte kaybettiklerimizi kazanmak, en önemlisi kul olabilmek için hep beraber okumaya başlayıp kendimize gelmeli ve Allah için birbirimizi sevmeliyiz. Umarız ki bu etkinliğimiz bir başlangıç olup, toplumun 7’den 70’e bütün bireylerine hızlıca ulaşır. Yine umarız ki; okumayı terk ederek kaybettiğimiz değerleri okuyarak tekrar kazanırız” diye konuştu. 
Sevindirdi
Etkinliğin beklenenden daha fazla ilgi görmesi etkinliği düzenleyen Semerkand ve Mostar gençlik idarecilerini sevindirdi
 

31 Mayıs 2016 , Salı Bu haber toplam 1066 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU