Günün Tarihi:14 Temmuz 2020

25 vekille greve destek


CHP Sakarya Milletvekili, Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç ve 25 milletvekili, bugün saat 14.30’da Başkurt Motor’da grev yapan işçilere destek vermeye gelecekler.

Yasa dışı

1.Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Başkurt Motor ve Kablo Sanayi Anonim Şirketi’nde 65 gündür devam eden grevin 51. gününde bir grup işçi, işyerindeki yasa dışı uygulamalara dikkat çekebilmek ve seslerini duyurabilmek için açlık grevi başlatmıştı. İşçilerin eylemine, geçen hafta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis’teki grup konuşmasından destek göndermişti.

Hukuksuzluk var
Bugün de Özkoç ve aralarında parti yöneticilerinin de yer aldığı 25 milletvekili, grevdeki işçileri ziyaret edecek. Destek ziyaretinde, CHP Sakarya il, ilçe örgütleri, sendika ve sivil toplum örgütü temsilcileri ve partililer de katılacak. Milletvekili Özkoç, “Bizim temel amacımız; işyerinde çalışma barışının sağlanmasıdır. Bunun için, Çalışma Bakanı ile ve fabrika sahibiyle, müdürüyle görüştüm. Öncelikle ortada; çalışma müfettişlerinin raporuna da yansıyan bir hukuksuzluk var. Bu işyerinde grev süresince, yasaya aykırı biçimde dışardan, kaçak işçi çalıştırılıyor ve fason üretim yaptırılıyor” dedi. 

Ortadan kalksın
Özkoç, “Yasadışı uygulamalardan güç alan fabrika müdürü de grevdeki işçilere karşı uzlaşmaz ve onur kırıcı bir tutum sergiliyor. Yasaların uygulanması ve çok zor koşullarda grevlerini sürdürmeye çalışan işçilerimize sahip çıkılması gerekiyor. Sadece biz milletvekilleri değil, tüm işçilerin, tüm çalışanların, insanlarımızın, onuruyla çalışmak isteyen işçilerimize destek olması lazım. Bizim gelişimizin anlamı şudur; işyerindeki yasa dışı uygulamalar ortadan kaldırılsın ve toplu sözleşme masası kurulsun. Makul bir noktada işyeri barışı sağlansın. Bunun için elimizden geleni yapacağız. İşçilerin sesi-soluğu olacağız” dedi.
İşte gelecek milletvekilleri
Antalya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Artvin Milletvekili ve Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Uğur Bayraktutan, Edirne Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Okan Gaytancıoğlu, Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Tufan Köse, Antalya Milletvekili Devrim Kök, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, Adana Milletvekili İbrahim Özdiş.
Bir destek daha
Bu arada Emek Parti Genel Başkanı Selma Gürkan da, bugün saat 18.00’de fabrika işçilerine ziyaret ederek moral verecek. Parti yetkilileri daha önce yaptıkları ziyarette 1 kilo pirinç ve 1 kilo yağ yardımında bulunmuşlardı.
 

1 Haziran 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 691 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU