Günün Tarihi:29 Mayıs 2020

Üniversitede buluştular


Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi Danışma Kurulu Tanışma Toplantısı gerçekleştirildi. Üniversitede düzenlenen toplantıda iş dünyası ve akademisyenler bir araya geldi.

İşbirliği
Toplantının açılışında konuşan SAÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can, İşletme Fakültesi’ni, akreditasyon süreci, öğrencilere yönelik mesleki uygulama çalışmaları ve fakültede kurulacak Trade Master Platform sınıfı hakkında katılımcıları bilgilendirdi. SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, “Sakarya Ticaret Odası ve Sakarya Üniversitesi, bugüne kadar birçok projeye birlikte imza attık. Mücadele ruhumuzu kaybetmeden başarıya, hedeflerimize gitmek zorundayız. Bu anlamda kaliteli, yetişmiş insanları daha verimli bir şekilde kullanmak için üniversite sanayi iş birliği ile farklı projeler geliştirebiliriz” dedi.
Hızla büyüyor
Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “YÖK verilerine göre, bölümleri akredite olan üniversiteler arasında birinci sıradayız. Dünya ile entegre bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi. İşletme Fakültesi Danışma Kurulu hakkında bilgi veren Prof. Dr. Elmas, “Bu kurulun amacı, fakülte yönetiminin eğitim, öğretim, araştırma ve hizmet programlarını dünya çapındaki paydaşlarının ihtiyaçlarına duyarlı ve modern kavramlarla tutarlı olacak şekilde güncelleme ve iyileştirme çabalarına yardımcı olmaktır. Fakülte Danışma Kurulu 29 üyeden oluşmakta ve salt çoğunluğu iş dünyası temsilcilerindendir” dedi.
Görevleri
Fakülte Danışma Kurulu’nun görev ve sorumluluklarını anlatan Rektör Prof. Dr. Elmas, “İşletme Fakültesi ile iş dünyası arasında önemli bağlar ve bağlantılar kurulmasına yardımcı olmak, iş piyasalarının İşletme Fakültesi’nden taleplerinin ortaya konulması ve karşılanması konularında danışmanlık ve destek sunmak, mezunlar ile iş dünyası arasında daha güçlü köprüler kurulmasına destek sunmak, İşletme Fakültesi’nin toplum gözündeki olumlu imajını güçlendirmek” olduğunu söyledi.

1 Haziran 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 945 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU