Günün Tarihi:26 Temmuz 2021

Baro başkanları toplandı


2015-2016 yılı adli tatil öncesi son toplantılarını gerçekleştiren Ege Marmara Bölgesi Baro başkanları, toplantı sonuç bildirgesini kamuoyu ile paylaştılar.

2015-2016 adli yılının son toplantısı, Aydın Barosu ev sahipliğinde Kuşadası’nda gerçekleştirildi. Ege ve Marmara Bölgesi Baro başkanları, Alman Meclisi tarafından kabul edilen ‘Sözde soy kırım’ ile ilgili çok sert ifadelerle Alman hükümetine tepki gösterdiler. Baro Başkanı Zafer Kazan’ın da katıldığı toplantının ana gündem maddelerinden bir diğeri ise yargının bağımsızlığı oldu. Baro başkanları, hassasiyetle üzerinde durdukları bu konu ile ilgili kuvvetler ayrılığı ilkesine vurgu yaparak, ‘Anayasa’ya göre yargı kimseye ‘bağlı’, ‘bağımlı’ olmayıp sadece Türk Milleti adına, hukuka, kanuna ve vicdanına göre karar verir, kimseden emir, talimat almaz” diyerek tüm yargı mensuplarını sorumluluklarına uygun davranmaya davet ettiler. Başkanlar, “Hukuksuzluğa, bilinçli ve sistematik olarak yaratılan fiili duruma hukuki kılıf oluşturulmasına ‘alışmayacağız, bu tür oldu-bittileri kabul etmeyeceğiz’ dedikleri sonuç bildirgesinde sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade ettiler. Sonuç bildirgesine imza atan Baro Başkanları’ndan Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan sosyal paylaşım hesabından, “Temel yurttaşlık görevi ve topluma karşı olan sorumluluğu gereği, aşağıdaki hususları kamuoyu ile paylaşmayı yararlı görmekteyiz” şeklinde bildirgenin maddelerini duyurdu.

 

6 Haziran 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 899 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU