Günün Tarihi:6 Haziran 2020

En güzel bahçeler onların


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘En Güzel Bahçe’ yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

137 bahçe

Kent Park’ta gerçekleştirilen ödül törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, Halkla İlişkiler Müdürü Taha Toplu ve çok sayıda davetli katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, “Büyükşehir Belediyesi olarak ‘Şehrimizi Birlikte Güzelleştiriyoruz’ sloganıyla önemli çalışmalara imza attık. Farklı peyzaj uygulamaları gerçekleştirdik. ‘En Güzel Bahçe’ yarışması ile de şehrimizde yeşil alanları arttırmak ve estetik açıdan daha güzel yaşam alanları oluşturmak için farkındalık ortaya çıkarmak istedik. Yarışmamıza 137 bahçe katıldı. Bu vesileyle yarışmaya destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
Güzel şehir
Programın devamında konuşan Başkan Toçoğlu, “Öncelikle Dünya Çevre Günü’nün şehrimize, ülkemize ve dünyamıza hayırlar getirmesini diliyorum. Bu bağlamda düzenlediğimiz ‘En Güzel Bahçe’ yarışmasına katılan, destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Bu yarışmada temel hedefimiz; şehrimizde çevre bilincini geliştirmek olduğu kadar, aynı zamanda şehrimizin güzelleştirilmesi hususunda da bir farkındalık oluşturmaktır” diye konuştu.
Çevre konusunda
Başkan Toçoğlu, “Bugün yeryüzünde yaşamımızı her yönüyle etkileyen çevre sorunları ile karşı karşıya kalıyoruz. Özellikle son yüzyıl nüfusunun da hızla artmasıyla birlikte doğal yaşam alanlarının tahribatının daha da arttığını gözlemleyebiliyoruz. Bu durumda bize düşen çevre konusundaki hassasiyetimizi arttırarak sürdürmek olmalıdır. Büyükşehir Belediyesi olarak biz de çevre konusunda çok titiz davranıyor ve ciddi hassasiyet gösteriyoruz. Bu vesileyle bir kez daha yarışmaya katılan tüm hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
 

6 Haziran 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 1048 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU