Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

MGF’DE YENİ DÖNEM


Marmara Gazeteciler Federasyonu’nun 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı Bursa’da yapıldı. Toplam 10 gazeteciler cemiyeti ve basın derneğinin üye olduğu MGF kongresi, Bursa’daki Basın Kültür Sarayı’nda gerçekleşti. SGB Kurucu Başkanı N. Müjdat Çetin Genel Baş

Sakarya’dan 4 isim

SGB Kurucu Başkanı N. Müjdat Çetin yönetim kurulu üyesi olarak genel başkan yardımcılığı görevine gelirken, 1 Aralık 2016 ile 31 Mayıs 2017 arasında da dönemsel Genel Başkanlık görevini üstlenecek. Ali Fikri Aşık Onur Kurulu, Salih Yalçıntaş Yüksek İstişare Kurulu üyesi olurken Arda Aydıntepe’de üst kurul delegesi seçildi.

3 yıllık çalışma

Toplam 40 delegeden 36’sının katıldığı genel kurulda, Çanakkale delegesi İsmet Akıncı Divan Başkanlığına, Bursa delegesi Sinan Tunç ile Edirne delegesi Bülent Ayan da yazmanlıklara seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 3 yıllık çalışmaları anlatan MGF Genel Başkanı Nuri Kolaylı, yerel basının sorunlarının çözümü açısından önemli çalışmalar yapıldığını, önümüzdeki dönemde de başta basın özgürlüğü olmak üzere birçok sorunun çözümü için yoğun çaba gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Sorun ve çözüm

Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorlu, Edirne, Kırklareli, Sakarya ve Yalova gazeteciler cemiyetleri ile İnternet Gazeteciliği Derneği’nin temsilcilerinin katıldığı genel kurulda konuşan Kolaylı, basının sorunlarına ve çözüm önerilerine değindi. MGF Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanlığı görevini birlikte yürüttüğüne dikkat çekerek, “Mesleğimizin sorunlarına çözüm üretmek, meslek onurunu korumak ve hak ettiği saygın konuma ulaşmasını sağlamak için çalışıyoruz. Çalışma koşullarının iyileştirilmesinden basın özgürlüğüne kadar birçok konuda çalışıyoruz” dedi.

Yönetim Kurulu

Tek liste ile gerçekleşen seçimde MGF’nin yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Yalova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ayhan Polat (MGF dönemsel Genel Başkanı),

İnternet Gazeteciliği ve Blog Yazarları Derneği Başkanı Sinan Tunç (MGF Genel Başkan Vekili)

Sakarya Gazeteciler Birliği Kurucu Başkanı N. Müjdat Çetin (MGF Genel Başkan Yardımcısı)

Edirne Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Sarılarlı, (MGF Genel Başkan Yardımcısı)

Bilecik İletişim ve Medya Derneği Başkanı Mehmet Ergün (MGF Genel Başkan Yardımcısı)

Çorlu Gazeteciler Derneği Başkanı Levent Silistre (MGF Genel Başkan Yardımcısı)

Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti Başkan vekili Cengiz Uçar (MGF Genel Başkan Yardımcısı)

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hafize Akıncı (MGF Genel Sekreter)

Balıkesir Gazeteciler Derneği Başkan vekili Sadullah Özcan (MGF Genel Sayman)

Marmara Gazeteciler Federasyonu’nun diğer kurullarında ise şu isimler yer aldı:

Marmara Gazeteciler Federasyonu Denetleme Kurulu üyeleri: M. Nuri Kolaylı, Hakan Işıkkent, T. Fikret Sönmez

Marmara Gazeteciler Federasyonu Onur Kurulu üyeleri: Ali Fikri Aşık, Mehmet Yarma, Mustafa Atmaya, Abdurrahim Yıldırım, Şadan Kolaylı, Faruk Tezcan.

Marmara Gazeteciler Federasyonu Yüksek İstişare Kurulu üyeleri: Zeki Öcal, Sibel Karacık, Serdar Şahin, Ömer Çakıcı, İhsan Bölük, Mehmet Ali Ekmekçi, Salih Yalçıntaş, Ümit Babacan

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu delegeleri: M. Nuri Kolaylı, Ayhan Polat, Derya Sarılarlı, Hafize Akıncı, Mehmet Ergün, Levent Silistre, N. Müjdat Çetin, Ramazan Demir, Selim Tiran, Sinan Tunç, Mehmet Cantözün, İsmet Akıncı, Arda Aydıntepe, Ümit Babacan, Cengiz Uçar, Tarık Yız, Bilgen Ergün, Bülent Ayan

Marmara Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu yedek üyeleri: İhsan Bölük, Şenol Goncagül, Burak Gezen, Hande Nur Uysal, Salih Yalçıntaş.

Marmara Gazeteciler Federasyonu denetim Kurulu yedek üyeleri: Sedef Işıkkent, Bilgen Ergün, Murat Savaş.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yedek delegeleri: Sedef Işıkkent, Şadan Kolaylı, Mehmet Ali Ekmekçi, Ali Fikri Aşık, Mehmet Yarma, Mustafa Atmaca, Zeki Öcal, Sibel Kavacık, Serdar Şahin, Ömer Çakıcı, İhsan Bölük, T. Fikret Sönmez, Abdurrahim Yıldırım, Faruk Tezcan.  

7 Haziran 2016 , Salı Bu haber toplam 1244 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU