Günün Tarihi:17 Mayıs 2022

Başkanlar Kudüs’te toplandı


Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, 33. Başkanlar Kurulu Toplantısı için Ürdün Akabe’ye, oradan da Kudüs’e geçti.

Acizler bekliyor

Toplantıya Eğitim-Bir-Sen’in yanı sıra Arap Eğitimciler Birliği, Ürdün, Bahreyn, Kuveyt, Lübnan ve Fas eğitim sendikaları temsilcileri de katıldı.  Başkan Mengen, “Yerel vesayetin bitmesi yetmiyor. Aksine bize yeni görevler yüklüyor. Biz, kurtulduk diyerek yangını seyretmeye koyulan kurnaz tavrın karşısındayız. Biz, ateş bize ulaşmaz diyerek su taşımaktan imtina edemeyiz. Bizim kovalarımızda merhamet, adalet, diğerkâmlık var. Filistin’deki sabiler, Arakan’daki kendilerini korumaktan acizler bizi bekliyor. Rabia meydanlarında Esmaların vurulmasına seyirci kalmayacağımızı bilenler, Aylan bebeğin cansız bedeninin kıyıya vurmasının bizi uykusuz bıraktığını hissedenler bizi bekliyor” dedi.

Mührü aldık

Mengen; “Eğitim-Bir-Sen, Türkiye’dir diyoruz,  çünkü 81 ilin 79’unda genel yetkili sendika mührünü aldık.   Birlikte yaptık, birlikte başardık. Yorulmaya değer bir davanın, sorulmaya ve öğrenilmeye değer hakikat manzumesinin erdemlileri olduğumuza inanıyorsak, her dem zerreden küreye katkı yapma çabası içerisinde olmayı da baştan kabul etmişiz demektir.  Yüklendiğimiz görevler, yaptığımız işlerin hasadını yapmak kadar hesabını vermeyi de gerektiriyor” dedi. 

9 Haziran 2016 , Perşembe Bu haber toplam 1366 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU