Günün Tarihi:18 Nisan 2021

Ayşe Nine’yi unutmadılar


BM Barış Elçisi Turgut Kaçmaz ile Şehitler ve Gaziler Derneği Onursal Başkanı Salim Yarar, 106 yaşındaki şehit kızı Ayşe Ekrem’i ziyaret etti.

110 yaşında vefat eden Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Köstenci Köyü’nden olan en yaşlı Gazi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu BM Barış Elçisi Turgut Kaçmaz, beraberinde Sakarya Şehitler ve Gaziler Derneği’nin kurucularından ve Onursal Başkanı şehit babası emekli öğretmen Salim Yarar ile birlikte 106 yaşındaki şehit kızı Ayşe Ekrem’i ziyaret etti. Akyazı Yeni Mahalle’de yaşamını sürdüren 106 yaşındaki Çanakkale şehidi kızı Ayşe Ekrem’i evinde ziyaret eden Kaçmaz ve Yarar, Ekrem’in elini öperek ailesinden sağlığı hakkında bilgi aldı. En yaşlı Çanakkale Gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaçmaz, Çanakkale savaşları ile ilgili olarak hem babası Hüseyin Kaçmaz’dan dinlediklerini ve de yaptığı derin araştırmalar sonucu elde ettiği bilgileri gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında verdiği konferanslarda Çanakkale ruhunu yaşatmak adına önemli bir görevi yerine getiriyor.   

14 Haziran 2016 , Salı Bu haber toplam 1066 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU