Günün Tarihi:23 Ocak 2022

SASTOP Adliye’de ısrarcı


Sakarya Sivil Toplum Platformu (SASTOP) üyeleri, Camili’deki Adliye’nin, yeni yapılan fakat açılmayan Bölge Adliye Mahkemesine taşınması için başlattıkları girişimlerini sürdürdü.

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek ile görüşen İhsan Mahmutoğulları, Ertan Yongalık, Yusuf Mahmutoğlu, Önder Döker’e, Bakanlık Yüksek Müşavirleri Haluk Mahmutoğulları ve Muammer Namazcı eşlik etti.  Görüşmede Sakarya’ya yeni Adliye Sarayı ihtiyacı ve yeni konusu gündeme getirildi. Görüşmede Kenan İpek’e, Bölge Adliye Sarayının aciliyeti anlatılırken, bir yıl içerisinde Bölge Adliyesinin açılacağının müjdesini aldıklarını söyleyen SASTOP Sözcüsü Yusuf Mahmutoğlu, “Şehir merkezinde bulunan  Adalet sarayı yapımına müsait arsaların  üstten çekilmiş resimleri ile yapılan izahatlar ve  şehir merkezine olan ulaşım km ve  ulaşım dakikalarını içeren bilgilendirme listesini sunduk. İleriki yıllardaki gelişmelerde dikkate alınarak merkezde bir yer belirlenmesi ve bu konuda acilen bir görüş birliği oluşturularak sağlıklı bir karar alınması ve  yapılması düşünülen Yeni Adliye Sarayının  duyum veya önerilerle değil bizzat yerinde gelip görmenin  ileride  şu bölgeye mi yapsaydık düşüncesini yaşamamak için Sakarya’ya  davette bulunduk. Kendisine inceleme yapmak üzere geleceğini beyan etti” dedi.

 

15 Haziran 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 1387 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU