Günün Tarihi:8 Mayıs 2021

Ve büyük tatil başlıyor!


2015-2016 Eğitim Öğretim yılı bugün tamamlanacak. Sakarya’da 730 okulda öğrenim gören 180 bin 514 öğrenci karnelerini alarak üç ay sürecek uzun yaz tatiline çıkacaklar.

Karne töreni

İlimizde resmi karne dağıtım töreni Vali Hüseyin Avni Coş ve protokol üyelerinin katılımıyla Camili Mahallesi’ndeki Selçukbey İlkokulu’nda Saat 14.00 de yapılacak. İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, eğitim öğretim yılının tamamlanması nedeniyle öğrencilere, öğretmenlere, velilere, okul yöneticilerine ve tüm milli eğitim çalışanlarına yönelik bir mesaj yayınladı.

Kuntoğlu’ndan mesaj

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, karne töreni nedeniyle yaptığı açıklamasında, “17 Haziran 2016 Cuma günü itibariyle Sakarya ilimizde; 180 Bin 514 öğrenci, 730 okul, 10 Bin 954 öğretmenle bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna gelmiş bulunuyoruz” dedi.

Eğitim maratonu

Kuntoğlu,“Biliyoruz ki aslında her bitiş yeni bir başlangıcın habercisidir. Bu bitişin başarılarla dolu, hayırlı başlangıçlara vesile olması temennisiyle, zorlu bir eğitim maratonunu tamamlayıp karnelerini alarak yaz tatiline girecek olan öğrencilerimizi kutlar, bu vesileyle eğitim sürecinin en önemli paydaşları olan öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize yönelik birkaç hatırlatmada bulunmak isterim” dedi.  

Akademik notlar

Velilere de seslenen Kuntoğlu, “Verilecek olan karneler öğrencilerimizin bir yıl boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın bir değerlendirilmesi olacaktır. Öğrencilerimizin karnelerini sadece akademik notların var olduğu bir değerlendirme aracı olarak görmemek gerekir. Elbet bu notları da önemsemenin yanı sıra onların güvenilir, dürüst, araştırmacı, erdemli ve iyiliksever bireyler olmak gibi vasıflara sahip bulunup bulunmadıkları yönündeki değerlendirmeleri de yapmak durumundayız” dedi.

Genel olarak

Kuntoğlu, “Karne notları çocuklarınızın yanlış değerlendirilmesinin ve yönlendirilmesinin bir aracı asla olmamalı. Karnelerde yer alan notlar yalnız öğrencilerin durumunu değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki çabalarımızı ve payımızı gösterir. Bundan dolayıdır ki düşük notlardan sadece öğrencilerimizi mesul tutmak, çözüme ulaşmak yerine problemin devamına yol açar” dedi.  

Tatil döneminde

Kuntoğlu, “Çocuğunuzu başkalarıyla kıyaslamayın, çünkü her çocuğun kişiliği, yetenekleri ve özellikleri birbirinden farklıdır. Çocuklarımızı anlayışla, sevgi ve sabırla değerlendirdiğinizde notlarının zamanla yükseldiğini göreceksiniz. Sizlerin bu kutsal görevinizde hep yanınızda olduğumuzu bilmenizi ve tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu günler geçirmenizi diliyorum” dedi.

Yeni nesil

Öğretmenlere de mesaj veren Kuntoğlu, “Sevgili Öğretmenler, Saygıdeğer Meslektaşlarım,Okullarınızda öğrencilerinizi yetiştirmede gösterdiğiniz gayret ve fedakarlıklar, bilgi toplumunun oluşturulmasında çok önemli bir işlev görmektedir. Sizler bu görevi yerine getirirken; düşünen, sorgulayan ve eleştiren bir neslin ortaya çıkmasını sağlıyorsunuz. Öğretmenlik gibi çok ulvi bir mesleği icra eden sizlerin görev yaptığınız yerlerde gösterdiğiniz çaba ve gayretler, geleceğimizin teminatı olan genç dimağlara yön ve şekil vermektedir” dedi.  

Huzur ve esenlik

Kuntoğlu, “Sizlere de tüm çaba ve gayretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Kısa bir seminer sürecinden sonra sizler de yaz tatiline gireceksiniz. Şimdiden tatilinizin huzur ve esenlik içinde geçmesini diliyorum. Ve gelelim bugünün asıl muhatabı ve öznesi olan kıymetli öğrencilerimize” dedi.

Başarı düzeyi

Mesajının son kısmında öğrencilere seslenen Müdür Kuntoğlu, “Sevgili öğrenciler, Öncelikle bu eğitim öğretim döneminde başarı gösteren bütün öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Yeterli başarı düzeyini yakalayamayan öğrencilerimizin de gelecek yıl daha çok çalışarak arzu edilen hedeflere ulaşmalarını diliyorum” dedi.   

 

Ümitsizliğe

Kuntoğlu, “Unutmayınız ki kötü karne yoktur, iyileşmeyi bekleyen karne vardır. Tüm öğrencilerimizi bitirmiş oldukları eğitim öğretim yılı vesilesiyle tebrik ediyorum. Karnesinde düşük not olan arkadaşlarımız asla üzüntüye ve ümitsizliğe kapılmasın. Önümüzdeki eğitim maratonuna daha iyi hazırlansın ve daha iyi olmaya kararlı olsunlar yeter. Onlardan beklentimiz budur” dedi.

Hedeflere ulaşmak

Kuntoğlu, “İnsan, başarıya çalışarak ulaşır. Aslına bakarsanız okulda ve hayatta başarılı olmanın öyle çok sihirli bir formülü de yoktur. Yapılacak şey bellidir.  Birincisi, kendinize bir hedef belirlemek; ikincisi de, belirlediğiniz bu hedeflere ulaşmak için özveride bulunarak planlı bir şekilde çalışmaktır” dedi.

İlk emir oku

Kuntoğlu, “Bu yıl 8. ve 12. sınıfa geçen öğrencilerimize, önümüzdeki yıl onları önemli bir sınav serisinin beklediğini unutmadan tatillerini idrak etmeleri gerektiğini hatırlatmak isterim. Bu tatil, kitap okumanın vazgeçilmez bir alışkanlık haline getirildiği bir tatil olmalıdır. Kainatın en değerli varlığı olan insana Allah’ın ilk ayeti olarak gönderilen “Oku” emrindeki hikmeti aklınızdan çıkarmadan kitaplarla içli dışlı olduğunuz bir tatil geçirmenizi diliyorum” dedi.

İyi tatiller

Kuntoğlu son olarak, “Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, İl genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerine, Okul Müdür ve Müdür Yardımcılarımıza, Öğretmenlerimize, Okul Personellerimize, İl ve İlçelerdeki Millî Eğitim personellerimize teşekkür ediyor, Öğretmen ve Öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyor, saygılar sunuyorum” dedi. 

17 Haziran 2016 , Cuma Bu haber toplam 900 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU