Günün Tarihi:28 Şubat 2020

SESOB’a veryansın!


Sakarya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, huzur haklarının alacağı hakkında çıkan söylentilere sert cevap verdi.

Yanlışlıklar

Hakkında çıkan söylentilere cevap vermek istediğini belirten Akdardağan, “Bilindiği gibi SESOB Başkanlar Kurulu toplantısında Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı ile yaşadığım tartışma doğrudur. Bu tartışma esnaflarımız adına yapılmış ve haksız rekabetin önlenmesi adına gerginlik yaşatmıştır.  Bu gelişmeler yaşanırken, ortadaki yanlışlıklar ve gördüğüm lüzum üzerine 23 Mayıs 2016 tarihinde istifa ettiğimi tüm kamuoyuna duyurmuş ve resmi olarak SESOB’a iletmiş bulunmaktayım. SESOB Yönetimi de gerekeni yapmış ve istifamı kabul etmiştir” dedi.

Huzur hakları

Akdardağan, “Söz konusu olan 6 yıllık huzur hakkı dediğimiz, (oturum ücretleri, harcırah v.s.) yasaların bize verdiği hakkın tarafıma verilmesini ben istemedim.  Görev süresi içerisinde tahakkuk eden alacaklarımın Birlik Başkan'ı tarafından şahsıma resmi yazı ile istenmesi gerektiği tarafıma bildirilmiştir. Bende hemen gerekeni yaptım ve avukatımız aracılığıyla huzur haklarımızın alınması için müracaatımızı yaptık. Hakların tarafımıza ödenmesini bekliyoruz. Kal dı ki ortada hukuka, kanun ve yönetmenliğe uygun olmayan bir durumda yoktur” dedi.

Fotokopi dağıtıyorlar

Başkan Akdardağan, “Durum böyle iken, küçük düşürücü bir şekilde el altından haberi basına vermek küçük hesaplar olduğu gibi sığ düşüncedir. Burada şahsıma tamamen karalama kampanyası başlatılmış bulunmakla birlikte, rencide edici tavırlar her geçen gün artmakta, internet medyası kullanılarak küçük düşürülme girişimleri yapılmaktadır. Ayrıca tüm oda başkanlarına kurum ve şahsımın alacaklarının bulunduğu bilgiler kağıda dökülmüş bir vaziyette fotokopi ile çoğaltılarak dağıtılmaktadır. Bu ne şaşkınlıktır? Bu durumdan kime ne? Yasal olmayan ne var?” şeklinde sordu.

İhtiyacım yok

Akdardağan, “Ne olursa olsun, ben doğru bildiğimi söylemeye, doğru bildiğim yolda yürümeye devam edeceğim. Benim paraya, pula ve makama ihtiyacım olmadığını Sakaryalı olan herkes bilir. Sakarya'da herkes birbirini gayet iyi tanır ve herkes birbirini bilir. Temsil ettiğimiz esnafım adına, ahiliğin kültürü gereği Mevla’mdan sabır dileyecek işime bakacağım” dedi. 

22 Haziran 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 1477 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU