Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Şeker’e yasa tokadı!


Valilik, son iki yıldır Adapazarı ve Serdivan başta olmak üzere tüm şehre koku işkencesi çektiren Şeker Fabrikası Yönetimi’nin taahhüt ettiği sürede gerekli önlemleri almadığı gerekçesiyle yasadaki en ağır yaptırımı uyguladı.

Kampanya dönemi

Bilindiği gibi Adapazarı Şeker Fabrikası Yönetimi, yapılan tüm uyarılara rağmen arıtma tesislerinde gerekli iyileştirmeyi yapmadığı için, son iki yıldır kampanya döneminde şehir dayanılmaz koku içinde kalıyordu.

Yerine getirmediler

Şeker Fabrikası Yönetimi, son olarak geçtiğimiz mayıs ayı sonuna kadar fabrikanın şehre pis koku yaymaması için gerekli önlemleri alacaklarını taahhüt etmiş, ama taahhüdünü yerine getirmemişti.

Her yer mühürlendi

Edinilen bilgilere göre, fabrika yönetimi son verdiği taahhüdü de yerine getirmediği için Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri arıtma tesisi ile birlikte fabrikanın tüm imalat birimlerine 6 ayrı noktada mühür vurdu.

Para cezası

Çevre İl Müdürlüğü’nün, taahhüdünü yerine getirmedikleri için Adapazarı Şeker Fabrikası’na ayrıca 245 bin lira para cezası kestiği ifade ediliyor.

 

24 Haziran 2016 , Cuma Bu haber toplam 881 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU