Günün Tarihi:12 Ağustos 2020

Öykü ödüllerini aldılar


Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen “Öykülerle Değerlerimiz” isimli yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu tarafından verildi.

3. sınıf öğrencileri

İl genelinde tüm 4.sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen yarışmada birinciliği,  “Mahallenin Dayanışması” isimli öyküsüyle Akyazı Kuzuluk İlkokulu’ndan Mustafa Yıldız alırken, ikinciliği “Oya Abla’nın öğrencileri” isimli öyküsüyle Sapanca Nazmiye-Ömer Sözer İlkokulu’ndan Ece Çetin, üçüncülüğü “İnsanlık Dersi” isimli öyküsüyle Özel Şahin İlkokulu’ndan Ahsen Naz Aydın kazandı.

Değerlere dikkat!

Değerlere öğrencilerin dikkatlerini çekmek, projede etkin rol almalarını sağlamak, yakın ve uzak çevrelerindeki olaylara duyarlılıklarını arttırmak, yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak amaçlarına yönelik olarak yapılan yarışmada ayrıca 10 öğrenciye mansiyon ödülü verildi. İlk 50’ye giren öykülerin kitaplaştırılacağı yarışmada; 1.ye 1500 TL, 2.ye 1000 TL, 3.ye 750 TL ödül verilirken, mansiyon kazanan 10 öğrenciye gram altın verildi.

Geleceğin yazarları

“Öykülerle Değerlerimiz” adlı öykü yarışmasında dereceye giren öğrencileri tek tek tebrik eden, öğretmenlerini ve ailelerini ayrı ayrı kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Ödül alan tüm öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Hepsini başarılarından dolayı tebrik ediyorum. İnşallah aralarından gelecekte çok iyi öykü yazarları çıkacaktır. Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz yarışmada çocuklarına destek olan ailelerimizi ve onlara rehberlik yapan öğretmenlerimizi de kutluyorum” dedi. 

27 Haziran 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 1049 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU