Günün Tarihi:13 Temmuz 2020

Onlar için çalışıyorlar


Beşir Derneği Sakarya Şubesi’nin, Serdivan Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri için düzenlediği alanda açtığı Empati Çadırı ve Yardım Standı ilgi görüyor.

Ramazan ayının ilk günlerinde açılan Empati Çadırı’nda, vatandaşlar ağırlanarak savaş ve afetlerde insan yaşamına ilişkin ihtiyaçların olduğu malzemeler sergileniyor. Çadırı ziyaret eden vatandaşlar, bakır ve toprak çanakları yakından inceleyebiliyorlar. Empati Çadırıyla farkındalık oluşturduklarını söyleyen Sakarya Şube Başkanı Latif Demir, “Vatandaşlarımızın ilgi gösterdiği empati çadırında savaş sonrası ve afet sonrasında yaşanılanlar azda olsa anlaşılabiliyor” dedi.

Bunun yanı sıra açlık ve susuzluk çeken Afrika ülkelerinde su kuyusu açılması için bağış topladıklarını ve buna vatandaşın ilgisiz kalmadığını belirten Başkan Demir, “Bir su kuyusunun maliyeti 3 bin dolar civarında. Bizde yıllardan beri su kuyularını çoğaltmak adına bağışımızı sürdürüyoruz. Buraya gelerek bizi ziyaret eden vatandaşımız empati çadırını geziyor ve su kuyusunun bulunduğu maketi inceliyor bağış yapıyor. Yapılan her yardıma ve bağışa teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Demir ayrıca bağış standını ziyaret edenlerin ihtiyaç sahibine fitre ve zekat gibi yardımlar dada bulanabileceklerini, ya da vatandaşın 4042’ye kısa SMS göndererek yüzlerin gülmesine vesile olacağını söyledi. Ayrıca empati çadırı, su kuyusu ve bağış standı çadırlarının 28 Haziran Salı günü kaldırılacağı hatırlatıldı.

27 Haziran 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 1018 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU