Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Önce eğiten sonra işlendiren kurum


TIRSAN Treyler San. Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünü ziyaret etti.

Teknik eğitim

Ziyaret esnasında, TIRSAN A.Ş’ nin üretimi, ihracatı ve istihdam faaliyetleri hakkında bilgi veren Çetin Nuhoğlu, Sakarya’nın ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün yetiştirilmesine, mesleki ve teknik eğitimin artırılmasına katkı vermek istediklerini ifade etti. Ayrıca, İŞKUR’un istihdamın desteklenmesi kapsamında iş arayanlara ve işverenlere sunmuş olduğu kurs ve programlar desteklerinden duyduğu memnuniyeti belirten Nuhoğlu, İŞKUR’un artık bir inovasyon markası olduğunu vurguladı.

Katkı teşekkürü

Ziyarette, Sakarya işgücü piyasasının mevcut durumu ile İŞKUR’un kurs ve programları hakkında değerlendirmede bulunuldu. Bunun yanında, ilimizin üretimine, ihracatına ve istihdamına yapmış olduğu katkılarından dolayı TIRSAN A.Ş adına yönetim kurulu başkanı Çetin Nuhoğlu’na, İl Müdürü Tahsin Kaya tarafından teşekkür belgesi verildi.

Destek vermeye

Müdür Kaya, “Kamu işverenlerimize vermiş olduğumuz Toplum Yararına Program desteklerinin yanında özel sektör işverenlerimize sunmuş olduğumuz İşbaşı Eğitim Programlarımızla istihdama güçlü destek vermeye devam ediyoruz. İŞKUR’da her iş arayanın ve işverenin kendine uygun bir programın olması için çalışıyoruz. TIRSAN Treyler San. Tic. A.Ş. ye ve bu vesile ile ilimizin istihdamına katkı veren bütün işverenlerimize de teşekkürlerimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

Eleman yetiştirme

Diğer taraftan, Sakarya’da metal ve otomotiv sektörünün hızlı gelişim gösterdiğine dikkat çekilerek, işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu özellikle “gazaltı ve aliminyum kaynakçlığı” mesleklerinde eleman yetiştirilmesi için TIRSAN A.Ş fabrikasında kaynak eğitim atölyesi kurularak piyasanın ve nitelikli işgücünün desteklenmesi hususu kararlaştırıldı. 

28 Haziran 2016 , Salı Bu haber toplam 980 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU