Günün Tarihi:24 Kasım 2020

İşte SAÜ’nün en iyileri!


Sakarya Üniversitesi’nde 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı sonunda mezun olarak dereceye giren öğrenciler için tören düzenlendi.

Törene katılım

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Üniversite Dereceleri Töreni’ne Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan,  rektör yardımcıları Prof. Dr. M. Ali Yalçın, Prof. Dr. Musa Eken, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Prof. Dr. Atilla Arkan, Sakarya il protokolü, akademisyenler, öğrenciler ile aileleri katıldı.

İkinci üniversite

Sakarya Milletvekili Şaban Dişli konuşmasına İstanbul’da yaşanan terör saldırısını kınayarak başladı. Dişli, “Öğrenci nüfusu olarak çok büyük bir sayıya ulaştık. Sakarya’ya ikinci bir üniversite kazandırmaya yönelik ve Sakarya’yı bir eğitim şehrine dönüştürecek atılımları atacağız. Üniversitemizden mezun olan öğrencilerimiz tebrik ediyorum. Aslında hayatın zorlukları şimdi başlıyor” dedi.

Büyük bir aile

Törende konuşan Rektör Elmas da sözlerine İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen terör saldırısını kınayarak başlayarak, üç gün boyunca ön lisans, lisans ve lisansüstü seviyede verdikleri 14 bin mezun ile birlikte 160 bini aşan Sakarya Üniversiteli mezun sayısına ulaşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını söyledi.

Bölüm birincileri

Rektör Elmas, mezuniyet törenleri organizasyonunun başarılı bir şekilde geçmesinde emeği geçen üniversite personeline teşekkür etti. Konuşmaların ardından ön lisans ve lisans programlarında dereceye giren öğrencilere belgeleri takdim edildi. Lisans programları birincisi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünden Serkan Aktaş ve Aylin Ersöz ile Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknoloji bölümünden Onur Bilici, belgelerini Vali Coş ve Rektör Elmas’tan aldı.

İki ve üçüncüler

Lisans programları ikincisi İlahiyat Fakültesi İlahiyat bölümünden Hatice Kübra Bozdemir olurken, üçüncüler ise Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden Furkan Sarı ve Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden Esra Bayar oldu. Meslek yüksekokulları birincisi ise Hendek MYO Endüstriyel Elektronik programından Mert Demirel oldu.

9 bin 112 mezun

Tören dereceye giren öğrencilerin mezuniyet kütüğüne isimliklerini çakmaları ile sona erdi. Sakarya Üniversitesi, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında, güz döneminde 2 bin 752, bahar döneminde 6 bin 362 olmak üzere toplamda 9 bin 114 mezun verdi. 

1 Temmuz 2016 , Cuma Bu haber toplam 1091 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU