Günün Tarihi:8 Mayıs 2021

Vekillere çağrı!


Sakarya’ya yıllardır beklenen 2. Devlet üniversitesi açılması için milletvekillerimizin, birlik-beraberlik ve kararlılık içinde olmaları yeterli olacaktır.

TBMM’ye başvuru

İlimizin 2. bir devlet üniversitesine kavuşması için Sakarya milletvekillerimizin, TBMM Başkanlığı’na bir dilekçe ile başvurmaları ilk adım olacaktır.

Balıkesir örneği

AK Parti Balıkesir milletvekilleri, ortak imzalı bir dilekçe ile illerine 2. bir üniversite açılması için TBMM Başkanlığı’na başvurdular. En önemli gerekçe olarak Balıkesir Üniversitesi’nin öğrenci sayısının 38 bine ulaşmasını gösterdiler.

Bir yıl içinde

AK Parti Balıkesir milletvekillerinin TBMM’ye 2014 yılında yaptıkları başvurunun ardından bir yıl içinde Balıkesir’e 2. bir devlet üniversitesi açıldı. Öğrenci alımına başlandı.

Neden olmasın?

Üniversite öğrenci sayısı 38 bin olan Balıkesir’e 2. bir devlet üniversitesi açılırken, öğrenci sayısı 86 bin olan Sakarya’ya neden 2. bir devlet üniversitesi açılmasın? Sakarya milletvekillerine ilimize 2. bir üniversite kurulması için gerekeni yapmaları konusunda çağrı yapıyoruz.

2 Temmuz 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1008 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU