Günün Tarihi:27 Ekim 2020

‘TÜVASAŞ’ta boşluk doldurulmalı’


Türk-İş bayramlaşma töreninde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, “TÜVASAŞ yönetimi ile ilgili bir boşluk var onun bir an önce tamamlanması gerekiyor. Birçok çalışan arkadaşımız var ama iyi bir idare ve yönetimle tekrar üretime hız veril

Bayramlaşma

Türk İş İl Temsilciliğinin bayramlaşma töreni Demiryol-İş Sendikası eğitim salonunda gerçekleştirildi. Bayramlaşma törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Türk- İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, KOOP İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Türk-İş Sakarya İl Temsilcisi ve Demiryol-İş Sendikası Şube Başkanı Cemal Yaman, muhtarlar ve işçiler katıldı.

 

Gönül köprüsü

Bayramlaşma töreninde konuşan İl Temsilcisi Cemal Yaman ve Koop İş Genel Başkanı Eyüp Alemdar işçilerin bayramlarını kutladı. Daha sonra kürsüye çıkan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, “Güvenlik güçlerimiz, terörle mücadelede gerçekten başarılı oldu ama işin psikolojik başarısını da sağlamamız gerekiyor. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla batıdaki büyük şehirlerimiz terörden en fazla mağdur olan illerimizle gönül köprüsü kurduk” dedi.

 

Kardeş il

Proje çerçevesinde Sakarya'nın da Siirt ile gönül köprüsü kurduğunu belirten Dişli, “Tüm milletvekillerimiz, batıdan Diyarbakır, Siirt, Şırnak, Hakkari olsun, inşallah bir daha ayrılmamak üzere insanlarımızla kardeşlerimizle kucaklaşmaya gittiler. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İl Başkanımız, oradaki kardeşlerimizi de Sakarya'mıza davet ettiler. İnşallah bayramdan sonra onlar da gelecek ve bu projeyi devam ettireceğiz. Bizim bölünmez bir bütün olduğumuzu aslında teröristler çok iyi biliyor ama bunu tüm dünyaya göstermemiz gerekiyor” dedi.

 

Dış politika

Başbakan Yıldırım'ın hem ekonomi hem de dış politika konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'la istişareler sonucu çok büyük mesafe kat ettiğini dile getiren Dişli, Rusya ve İsrail'le yeni açılımın yapıldığını, bayramdan sonra Mısır'a da heyet gönderileceğini söyledi. Dişli, “Mısır'la da inşallah yumuşama sağlanacak. Dolayısıyla bu bölgedeki yumuşamayla inşallah Suriye'de artık akan kanı durdurmamız gerekiyor. 460 bin kişi hayatını kaybetti, 4,8 milyon Suriyeli ülkesini terk etti. Batılılar, Suriye'den doktorları, mühendisleri, işlerine yarayacak olanları aldılar. Ecdadımızın yaptığı gibi zorda olan herkese kapılarımızı açtık.' Açık kapı politikamızı da devam ettireceğiz" dedi. 

 

Bin  yataklı

Sakarya’da da güzel işler olduğunu belirten Dişli, “Bin yataklı hastane ile ilgili milletvekillerimiz tekrar bakanımıza gittiler. Bu konu bir hayli uzadı. Bir başka projemiz de Büyükşehir Belediye Başkanımız tarafından tüm projeleri hazırlanan demiryolunun yer altına alınması. Bununla ilgili de bayramdan sonra çalışmalarımız olacak. TÜVASAŞ yönetimi ile ilgili bir boşluk var onun bir an önce tamamlanması gerekiyor. TÜVASAŞ, Sakaryamız için çok önemli bir değer. Birçok çalışan var ama bu arkadaşlarımızın iyi bir idare ve yönetimle tekrar üretime hız vermesi gerekiyor. Üretim kapasitesinin artması lazım, çünkü hızlı tren projesi çok genişleyecek” dedi.

 

‘Kıymet bilinmeli’

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay da güzel bir ülkede yaşadıklarını belirterek "Ülkeyi yakmaya devam ediyorlar. Her gün 'Müslüman' adı altında terör örgütleri insanları öldürmeye devam ediyor. Güneydoğu'da şu ana kadar 600'e yakın güvenlik görevlimiz rahmetli oldu. Orada canları uğruna cennet vatanı koruyorlar. Onun için ülkemizin, şehrimizin, iş yerlerimizin, birbirimizin kıymetini bilelim" şeklinde konuştu.

8 Temmuz 2016 , Cuma Bu haber toplam 1103 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU