Günün Tarihi:28 Ocak 2020

Akyazı Anadolu’da pilav buluşması


Akyazı Anadolu Lisesinin Okulun ilk Müdürü Ergün Öztürk tarafından başlatılan ve her yıl geleneksel olarak düzenlenmekte olan Pilav gününün 19.su bugün Okul bahçesinde gerçekleştirildi.

19. pilav

Pilav gününde okuldan bugüne kadar mezun olan, bu yıl mezun olan öğrenciler ve yakınları ile okul yönetimi ve öğretmenler ve daha önce okulda müdürlük ve öğretmenlik yapmış  eğitimciler katıldı. Okul Müdürü Fahri Küt yaptığı konuşmada, “Bu yıl 19.sunu yaptığımız pilav günü etkinliğine katılan öğrencilere ve davetlilere teşekkür ediyorum. Bu geleneğe artık öğrenciler sahip çıkarak, bundan böyle bizlerin de desteği ile kendileri yapmalılar” dedi.

 

Sıfırcı hoca

Okuldan daha önce mezun olan öğrencilerden Engin Meydan da yaptığı konuşmada, “Bizler Akyazı Anadolu Lisesi’nden mezun olmanın gururunu yaşıyoruz ve yaşamaya da devam edeceğiz. Burada müthiş bir birliktelik, arkadaşlık ve dostluk elde ettik. Ben  şahsım ve arkadaşlarım adına başta sıfırcı Coşkun hocamız ve bize emek veren tüm hocalarımızı saygı ile anıyor ellerinden öpüyorum” dedi.

 

En iyi şekilde

Daha sonra okulda yıllarca Müdür yardımcılığı yapan öğrencilerin tabiriyle her şeyi olan Hasan Şanlı da konuşmasında, “Akyazı’da bu kadar uzun süreli hiçbir kurumun yapamadığı bir geleneği sürdüren Anadolu Lisesinin tüm öğrencilerini ve diğer davetlileri sevgiyle selamlıyorum. Aradan yıllar geçtikten sonra yurdumuzun çeşitli yörelerinde başarılı birer fert olarak hem Akyazı ve hem de okulumuzu en iyi şekilde temsil eden siz öğrencilerimi de burada görmekten dolayı mutlu olduğumu ifade etmek isterim dedi. Konuşmaların sonrasında birlikte pilavlar yenildi. Öğrenciler guruplar halinde sohbete dalarak anılarını tazelediler.

12 Temmuz 2016 , Salı Bu haber toplam 1379 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU