Günün Tarihi:10 Ağustos 2020

Karasu doldu-taştı


Karasu'nun 9 günlük bayram tatilinde turist akınına uğradığını belirten Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Zorlu bir sınav verdik. Tüm personelimiz canla-başla çalıştı. Ufak-tefek aksaklıklar dışında bu sınavdan alnımızın akı ile çıktık” dedi.

Nüfus artışı

Karasu’da Ramazan Bayramı tatilinde nüfus patlaması yaşadığını belirten Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “İlçemiz her yıl bu dönemde ciddi şekilde nüfus artışı yaşamaktadır. Bayram ziyareti dolayısıyla ilçeye gelenler, burada aldıkları yazlıklara gelenler ve günübirlik denize gelenler ilçe nüfusunun had safhaya ulaşmasına neden olmaktadır. Bu sıkıntıların yaşandığı ilk yıllara oranla son iki yılda mağduriyetler asgariye indirilmiş ve gerek Karasulular, gerekse misafirler bu sıkıntıları daha az yaşar hale getirilmiştir”  dedi.

700 bin

Karasu’nun mahalle statüsüne geçen köyleri ile birlikte 57 bin civarında bir nüfusa sahip olduğunu dile getiren Başkan İspiroğlu, “Ancak sahilde bir günde tespit edilen cep telefonu sinyali 700 bin civarında olmuştur. Bu da 57 bin nüfusa göre bütçeden pay alan bir ilçede belli zorlukları beraberinde getirmektedir. Yaşanan geçici nüfus yoğunluğunun beraberinde mağduriyet getirmesi de kaçınılmazdır. Bu olağanüstü durumda gerek personelimiz, gerek idari kadromuz canla-başla çalışmakta ve sorunları asgariye indirme mücadelesi vermektedir” ifadelerini kullandı.

Gayret gösterdiler

‘Tüm bu olumsuzluklara rağmen Karasu'da önceliğimiz vatandaşımızın acil ihtiyaçları olmuştur’ diyen Başkan İspiroğlu, “Özellikle Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz ve zabıta ekiplerimiz aralıksız hizmet vermeye başlamıştır. Beyaz Masa hizmetimiz sıklıkla hatırlatılmış ve şikayette bulunan vatandaşlarımızın ihbarları anında değerlendirilerek gerekli noktalara müdahaleler yapılmıştır. Çöp toplama hizmetlerimiz 24 saat aralıksız devam etmiş ve tüm personelimiz sahaya çıkarılmıştır. Belediyemiz tüm bu şartlar altında insanüstü bir gayretle çalışmalarını sürdürmüş ve bu olağanüstü dönemde vatandaşlarımızın mağduriyeti asgariye indirilmiştir” şeklinde konuştu.

Anlayış

Bayram sürecinde artan çalışma temposunun, bayram sonrasında da süreceğini ifade eden İspiroğlu, “Bayram süresinde ilçemize gelen misafirlerimizin büyük bir kısmının yaz aylarında da ilçemizde kalacağını, hafta sonları da yoğunluğun hafta içlerine göre daha fazla olacağını tahmin ediyoruz ve planlamamızı da bu şekilde yapıyoruz. Eksik kalınan noktalara müdahalelerimiz olacak. Ancak vatandaşlarımızdan ve tatilcilerimizden süreç boyunca anlayışlı olmalarını ve personelimize kolaylık sağlamasını bekliyoruz. Gerek tatilcilerimizin, gerekse yerli halkımızın sorunsuz bir tatil geçirmeleri için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

12 Temmuz 2016 , Salı Bu haber toplam 809 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU