Günün Tarihi:12 Nisan 2021

Sakarya köprüleniyor


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 16 ilçede yapımı tamamlanan köprü projelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

28 milyon lira

3 yılda 16 yeni köprü inşa ettikleri bilgisini paylaşan Başkan Toçoğlu, ihtiyaç duyulan muhtelif bölgelerde yeni köprü projeleri için de çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. Toçoğlu, “Akyazı’dan Pamukova’ya, Geyve’den Adapazarı’na kadar 16 ilçemizde 3 yılda 16 yeni köprü inşa ettik. Bu 16 köprünün toplam maliyeti 28 milyon liradır. İhtiyaç duyulan bölgelerle ilgili hazırlıklarımız sürüyor” diye konuştu.

 

3 yıllık süreç

Toçoğlu, “Geride bıraktığımız 3 yıllık süreçte ulaşıma alternatif seçenekler sunan birbirinden önemli köprü yatırımlarını hayata geçirdik. Adapazarı’nda Milli Egemenlik-Kirişhane hattında Çark Deresi üzerine yeni bir köprü kazandırdık. Şeker Kavşağı ve Kazımpaşa Caddesi hattında Çark Deresi üzerine bir köprü inşa ettik. Akçakamış Dere köprüsü üzerindeki tüm çalışmaları tamamladık. Pamukova ve Geyve ilçeleri arasındaki bağlantıda kilit bir rolü olan Çardak Köprüsü’nü hizmete aldık. Akyazı-Dokurcun yolunda Mudurnu Deresi üzerine de bu 3 yıllık süreçte yeni bir köprü hediye ettik” diye konuştu.

 

Alternatifler

Başkan Toçoğlu, “Geyve Doğantepe, Akyazı Çatalköprü, yine Geyve ilçe merkezinde bir köprü, Bedil Kazancı Köprüsü, Karapürçek Uludere Köprüsü, Arifiye Kumbaşı Köprüsü, Sapanca Güldibi Köprüsü, Adapazarı Salmanlı Köprüsü bu dönemde hayata geçirildi. Hendek Ortaköy, Karasu Adatepe ve Akyazı’ya müjdesini verdiğimiz Taşburun Köprüsü de Eylül ayına kadar tamamlanmış olacak. Bu 16 köprüyle ulaşıma yeni alternatifler sunmanın yanı sıra, mevcut hatlardaki ulaşım güvenliğini de maksimum seviyeye taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

Bütüncül yaklaşım

Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak ulaşıma getirdiğimiz bütüncül yaklaşım 16 ilçemizde meyvesini hamdolsun veriyor. Yeni bulvarlar, bağlantı yolları, kavşak düzenlemeleri, katlı otoparklar, bisiklet yolları, kentsel tasarım ve cadde yenilemeleri, 16 ilçe grup yollarında kesintisiz devam eden asfalt çalışmaları bu hassasiyetimizin adeta özetidir. Bu anlamda köprü yapım çalışmalarıyla ulaşıma alternatif seçenekler sunmanın öneminin farkındayız” dedi.  

 

Projelendirme

Toçoğlu, “Ulaşım ve Fen İşlerine bağlı ekiplerimiz 16 ilçede gerekli tespit ve raporlama çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerimizden aldığımız bilgiler çerçevesinde yeni köprüler için projelendirme sürecini başlatıyoruz. Yeni dönemde inşallah bu alandaki yatırımlarımız devam edecek. 16 ilçemizde ulaşıma maksimum güvence gelirken; hemşerilerimizin alternatif güzergah imkanları da artmış olacak” diye konuştu.

 

14 Temmuz 2016 , Perşembe Bu haber toplam 1046 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU