CHP Akyazı’da Başkan Furuncuoğlu14 Temmuz 2016, Perşembe

Seçim yapıldı

CHP Akyazı İlçe Başkanlığı yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Parti binasında yapılan toplantıda Miktat Baştan’ın istifasıyla ortaya çıkan yeni durumun bir değerlendirilmesi yapıldı. İl Başkanlığının konu ile ilgili görüşünün yeni bir kongreye kadar geçecek süreçte başkanlık görevini yürütecek olan kişinin yönetim kurulu arasından seçilmesi önerisi uygun görülerek seçim yapıldı.

 

En iyi şekilde

Yönetim kurulu oy birliği ile ilçe başkanlığını vekaleten yürütmekte olan Recep Furuncuoğlu’nu ilçe başkanlığına getirdi. Yeni Başkan Furuncuoğlu, “Beni bu göreve layık gören yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ederim. Görevde kaldığım süre içinde CHP’yi en iyi şekilde temsil edeceğime söz veriyorum. Ülkemizin zor bir dönemden geçtiği bu günlerde görevimin ne kadar zor ve sorumluluk gerektirdiğinin bilincindeyim. Sizlerin yardımlarıyla birlik beraberlik içinde partimizi ileri noktalara götüreceğiz” dedi. Toplantının sununda Eski İlçe Başkanı Miktat Baştan’ın istifa gerekçelerinin de yer aldığı dilekçesi okundu.

 

Furuncuoğlu kimdir?

Akyazı’nın Taşburun Mahallesinde dünyaya gelen Recep Furuncuoğlu ilk, orta ve lise tahsilini Akyazı’da tamamladı. Eğitim Fakültesini tamamladıktan sonra öğretmenliğe başladı. Milli Eğitimin çeşitli kademelerinde öğretmenlik ve okul müdürlüğü yaptı. 35 yıllık memuriyet hayatından sonra geçtiğimiz yıl emekliye ayrılan Furuncuoğlu evli ve bir çocuk babası. 

Bu haber toplam 1081 defa okundu.