Günün Tarihi:29 Kasım 2020

38 bin öğrenci kuran öğreniyor


Sakarya Müftülüğü tarafından il genelinde açılan Kur’an kurslarında toplam 38 bin 872 öğrenci eğitim görüyor ve Kur’an-ı Kerim öğreniyor.

Kurslar

Sakarya Müftülüğü tarafından 20 Haziran tarihinde başlatılan ve 3 dönem halinde devam edecek olan yaz kur’an kursları 26Ağustos tarihinde sonlanacak. İl genelinde açılan bin 306 kursta ilk dönemde 18 bin 624 kız, 20 bin 248 de erkek olmak üzere toplam 38 bin 872 öğrenci eğitim görüyor. 15 Temmuz tarihinde sonlanacak birinci dönemin ardından 18 Temmuz itibari ile ikinci dönem başlayacak. Yetkililer öğrenci sayısının ikinci dönemde daha da artmasını beklediklerini belirttiler.

Spor ve kültürel

Camilerde, Milli Eğitime bağlı okullarda ve kurslarda Müftülük tarafından görevlendirilmiş toplam bin 974 öğretici personel görev yaparken, öğrenciler Kur’an-ı Kerim, ibadet, siyer ve ahlak gibi derslerin yanısıra sosyal ve kültürel etkinlikler de bulunuyorlar. Öğrenciler bu derslerin yanı sıra, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde sportif etkinliklerde bulunuyorlar.  

15 Temmuz 2016 , Cuma Bu haber toplam 903 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU