Günün Tarihi:30 Haziran 2022

Darbecilerin ifadeleri (4) "Polisleri vurun.."


Tutuklanan Albay Ahmet Üzer de "Yurtta Sulh Konseyi başkanlığı tarafından hazırlandığı belirtilen sıkıyönetim direktifi getirildi. Kurmay Albay Uğur Coşkun bunun üzerine bütün rütbeli personele okudu. Herkes böylece ordunun yönetime el koymaya çalıştığını

Tutuklanan Astsubay Üstçavuş Emre Aydın, darbe girişimi gecesinde Albay Ahmet Üzer'in tatbikat amaçlı Sakarya Valiliğinin önüne gidileceğini söylediğini belirtti.

Aydın, Üzer'in megafonla Valilik içerisindeki polislere bina dışına çıkmaları gerektiğini söylediğini, polisler çıktıktan sonra da kendilerine binanın içini kontrol etmelerini emrettiğini kaydetti.

Emri yerine getirdikten sonra aracın yanına gittiğini kaydeden Aydın, "Bu sıra Ahmet Albay megafonla polis memurlarını vurmamız konusunda emir verdi. Kendisi bu sıra ateş ediyordu. Bu sıra vatandaş üzerimize yürüdü." iddiasında bulundu.

 

21 Temmuz 2016 , Perşembe Bu haber toplam 2479 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU