Günün Tarihi:26 Şubat 2020

Sağlam’dan talimat!


Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Salih Sağlam, FETÖ/PDY mücadelesi kapsamında örgütle ilişkisi olan personelin belirlenmesi için hızlı bir şekilde çalışmaların tamamlanması talimatını verdi.

Demokrasi dersi

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı devlet hastanelerinin başhekimleri, Genel Sekreter Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam başkanlığında temmuz ayı toplantısında bir araya geldiler. Toplantıya İdari Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Hacı Ali Kahya ile Mali Hizmetler Başkanı Mustafa Necati Çolak da katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Sekreter Sağlam, 15 Temmuz’da yaşanan FETÖ darbe girişimine karşı demokrasiyi korumak, vatanına ve devletine sahip çıkmak için sokaklara dökülen halkın tüm dünyaya demokrasi dersi verdiğini dile getirdi. Hainlerin emellerine ulaşmaması için canını ortaya koyarak şehit olan vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyen Sağlam, yaralılara da acil şifalar diledi.

Açığa alınacak

Toplantının ana gündemini, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’ne bağlı kurumlarda FETÖ/PDY mücadelesi oluşturdu. Sağlık kurumlarında cemaat bağlantılı çalışanların belirlenmesi ve bu yöndeki personelin disiplin soruşturması kapsamında görevlerinden açığa alınacağını belirten Genel Sekreter Sağlam, “Bu konuda başhekimlerimiz hızlı hareket etsinler. Hassas bir konu olduğunun farkındayız, ancak bu terörist saldırıyı gerçekleştiren gruba kim yandaşsa, kim sempati besleyip hala o yolda gidiyorsa gereği yapılsın. Bu yüzden duygusal davranmayın, hakkaniyetli olun. Bu konuda zaten belli durumlar var. Gereği hızlı olarak yapılacak. Bu örgütle bağlantısı olanlar görevden uzaklaştırılarak, disiplin soruşturması yapılacak. Ardından adli süreç başlatılması için savcılığa suç duyurusunda bulunulacak” dedi.

‘Olağanüstü durum’

15 Temmuz’da FETÖ darbe girişimine engel olmak için meydanlara çıkan, darbecilere karşı göğsünü siper eden 14 vatandaşımızın Valilik önünde ateş açılarak yaralandığını belirten Sağlam, hastanede tedavisi devam eden yaralılarla özel olarak ilgilenilmesini istedi. Yaralıların her türlü ihtiyacının karşılanması ve rahat ettirilmesi için tüm imkanların seferber edilmesi talimatında bulunan Sağlam, “Tüm hastalarımız bizin için çok kıymetli, ancak olağanüstü bir durum yaşadık. Bu hain darbe planını önlemek için darbecilerin, tankların, silahların önüne geçen ve yaralanan demokrasi gazilerimize tedavi sürecinde en güzel şekilde hizmet edelim” dedi. Genel Sekreter Sağlam ayrıca, Tıbbi Hizmetler Başkanı Prof. Dr. Yusuf Yürümez’in önceki görevine geri dönmesiyle yerine SAÜEAH Yöneticisi Başhekim Doç. Dr. Yakup Tomak’ın vekaleten görevlendirdiğini de duyurdu. Toplantı hastanelerin mali durumlarıyla ilgili yapılacak planlamalar hakkında bilgi paylaşımıyla devam etti. Öte yandan Akyazı’da ilk etapta 2 doktor ve 2 hemşirenin açığa alındığı öğrenildi. 

23 Temmuz 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1106 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU