Günün Tarihi:24 Şubat 2020

Nöbete devam!


Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki için Sakarya’da meydanlara inen vatandaşlar, bir taraftan tepkilerini dile getirirlerken, diğer taraftan sabaha kadar nöbete devam ediyorlar.

15 Temmuz gecesi

Darbe girişimi sonrasında adı Demokrasi Meydanı olan Kent Meydanı’nda, önceki gece de toplanan on binlerce kişi, FETÖ'nün darbe girişimi aleyhine sloganlar attı. AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün burada yaptığı konuşmada, Kurtuluş Savaşı'nda vatanı kadınlar, gençler ve türlü görüşten insanların yardımıyla kurtardıklarını, 15 Temmuz gecesi de meydanlarda herkesin olduğunu söyledi.

Büyük iş başardınız

Türk Milleti’nin büyük bir millet olduğunu vurgulayan Üstün, "Çok büyük bir iş başardınız. İnanın 50-100 yıl sonra tarihçiler yazacak. Sizin torunlarınız bunları okuyacak, 'Bizim dedelerimiz, ninelerimiz, ablalarımız, kardeşlerimiz meğer neler başarmışlar' diyecekler” dedi. Bu milletin 1960 ve 1980'deki millet olmadığını, bu milletin artık gözünü açtığını, ensesine vurulup elindekilerin alınamayacağını vurgulayan Üstün, darbecilerin bunları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın varlığını hesap edemediklerini, o nedenle başarısız olduklarını dile getirdi.

Birer dolar çıktı

AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu da, bu hain ve gözü dönmüş meczupların ceplerinden birer dolar çıktığına dikkati çekerek, "Nedir 1 dolar, niye cebinde 1 dolar taşırsın? Niye, devletin askeri, subayı olarak birer yıldızlı bayrağın kokartını, bir besmeleyi değil de 1 doları taşırsın? O taşıdığın dolar, nereye, nasıl hizmet ettiğini, ruhunu, iradeni, memleketini nasıl sattığını gösteriyor. Cenab-ı Allah hepsini kahretsin" dedi. Milletvekili Ali İhsan Yavuz da meydana yaptığı konuşmasında, Demokrasi’ye sahip çıkan halkımız ile gurur duyduğunu belirterek, “Hepinizden Allah razı olsun” dedi.

 

25 Temmuz 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 704 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU