Günün Tarihi:22 Mayıs 2022

‘Korkarsak zafer asla nasip olmaz’


Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini engellemek için gittiği valilik önünde iki çocuğuyla yaralanan Hacer Bayram, darbecilere karşı korkmadan mücadele ettiklerini söyledi.

‘Böcek muamelesi’

Sakarya Valiliği önünde darbe girişiminde bulunan askerlerin açtığı ateşte bacağından yaralanan 44 yaşındaki Bayram, tedavi gördüğü Yenikent Devlet Hastanesi’nde, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşadıklarını anlattı. Olayların yaşandığı gece 19 yaşındaki kızı Aslınur Ayan ve 20 yaşındaki oğlu Mustafa Onur Ayan'ın da yaralandığı Kur'an kursu öğreticisi Hacer Bayram, daha önceden ülkede ‘böcek’ muamelesi gördüklerini fakat AK Parti Hükümeti’nin getirdiği yeniliklerle ‘Orta Çağ'dan medeniyete’ geçildiğini söyledi. Bayram, “Televizyonda Başbakanımız’ın 'ölüm bile olsa' sözünden sonra abdest alıp dua etmeye başladık. Adnan Menderes ve Abdülhamit Han'a yaşatılanlar aklımıza geldi. Tekrar her şeyin başa döneceği ve özgürlüklerimizin elimizden alınacağını düşündük. TRT spikerini dinledikten sonra dünyam başıma yıkıldı. Bizim de bir şey yapmamız gerekiyordu. Cumhurbaşkanımızın 'sokağa çıkın' çağrısından sonra üzerimizi giyip tarlalardan geçerek valilik önüne geldik” dedi.

‘Dua etmeye başladık’

Bayram, kızı, oğlu, kardeşleri ve dedesiyle tesbihatla valiliğe doğru yürüdüklerini, oraya vardıklarında da kol kola girdiklerini ifade etti. Bayram şöyle konuştu, “Bize, 'içeri giremezsiniz vur emri var' dediler. Ben de onlara 'Bizi vuracak mısınız?' diye sordum. Biz onlara 'buradan ölürüz de dönmeyiz' diye söyleyince askerler kıpırdamaya başladı. Komutan ise silahını bize doğrultarak, 'Sizi vururum' dedi. Kalabalık artınca komutan yalnız kaldı ve kenara çekildi. Orada yaşlı bir teyze komutana, 'Sen kimsin? Devlet misin, millet misin?' diye sorarak onu iteklemeye başladı. Biz hep beraber valiliğin önüne girdik. Daha sonra bir komutan konuşmamıza fırsat vermeden bize doğru ateş etmeye başladı. Biz o anda dua etmeye başladık. O anda 'Evet belki biz ölmeliyiz ama Cumhurbaşkanımıza bir şey olursa ümmeti Muhammed'in bütün umutları söner' diye düşündük. O an korkumuz yoktu” diye konuştu.

 

‘Vurulduk’

Bayram, askerin ateş açtığı anda ayağından vurulduğunu, oğlunun ‘Anne vuruldum’ demesi üzerine onun yanına gittiğini ve aynı esnada kızının da vurulduğunu aktardı. Bayram, çevredeki vatandaşların yardımıyla hastaneye kaldırıldıklarını dile getirdi. ‘Yine olsa gözümü kırpmadan giderim. Korkarsak zafer asla bize nasip olmaz’ diyen Bayram, “Ya korkakça bir ömür tüketeceğiz ya da keşke dememek için orada olacağız. Ben oraya gitmeseydim annem-babam yüzüme tükürürdü. Yeter ki ümmetin umutları sönmesin. Keşke Fetullah Gülen de ben değil de biz deseydi. Cemaat yerine ümmeti Muhammed deseydi. Cemaat diye bir din yok. Cemaat yok olmalıydı ama millet yaşamalıydı. Bizim kardeşimiz dediğimiz insanlar bize silah doğrulttu” değerlendirmesinde bulundu. Aynı hastanede tedavi gören Hacer Bayram'ın 19 yaşındaki kızı Aslınur Ayan ise vatandaşlara ‘meydanları boş bırakmayın’ çağrısı yaptı. Hastanede yattığı için meydanlara gidemediğini, ülkenin Türk Milleti’ne emanet olduğunu anlatan Aslınur Ayan, yaşananları bir terör olayı olarak algıladıklarını söyledi.  

26 Temmuz 2016 , Salı Bu haber toplam 1138 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU