Günün Tarihi:23 Nisan 2021

Çelişkinin böylesi!


Yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi inşaatı proje tadilatı nedeniyle gecikirken, aynı alandaki Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait lojman inşaatları hızla devam ediyor.

Yere karşılık lojman

Sağlık Bakanlığı ile Orman Bakanlığı’nın yaptığı protokol gereği, Orman Bölge Müdürlüğü’nün  hastane inşaatı için devrettiği yere karşılık Sağlık Bakanlığı, Orman Bölge Müdürlüğü personelinin kullanması için aynı yerde 18 lojman ve bir sosyal tesis yaptırıyor.

Bedeli olmalı

Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun, “Hastaneye terk ettiğimiz 15 bin metrekare alan bizim tapulu malımızdı. Bir bedeli olmalıydı. Yere karşılık Sağlık Bakanlığı, Orman Bölge Müdürlüğü’müze hizmet evi adı ile 18 lojman ve bir sosyal tesis yapıyor” şeklinde konuştu.

İlginç durum

Orman Bölge Müdürlüğü, bir anlamda yerinin bedelini almış. İşin ilginç yönü, Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi inşaatının henüz zemin iyileştirmesi sürerken, aynı alanda yine Sağlık Bakanlığı’nca yaptırılmakta olan lojman inşaatlarının hızla yükselmesi.

Sakaryalı için lazım olan hastane inşaatı için zeminde iyileştirme sürerken, lojman binaları ise hızla yükselmeye devam ediyor. 

27 Temmuz 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 910 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU