Günün Tarihi:21 Haziran 2021

Cevat Ayhan’da gurur


ÖSYM tarafından açıklanan 2016 Yükseköğretim yerleştirme puanı ve başarı sırası sonuçlarına göre, Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesinden 23 öğrenci ilk iki binde yer aldı.

En iyi başarı

Okul Müdürü Yunus Birincioğlu, ilk binde 8, ilk iki binde 23, üç binde 34, beş binde 45,

on binde 62, on beş binde 71, yirmi binde 78, otuz binde 91, kırk binde 102, elli binde 105,

yüz binde 112 ve iki yüz binde 116 öğrencinin sıralamaya girdiğini açıkladı. Gerek bireysel, gerek kitlesel başarı bakımından okul tarihinin en iyi başarısının elde edildiğini söyleyen Müdür Birincioğlu, bu başarının sadece okulda yapılan çalışmalarla gelmiş olmasının daha bir anlamlı olduğun söyledi.

 

Haklı gurur

Öncelikle başarının sahibi olan öğrencileri tebrik ettiğini, yegane katkı veren öğretmen ve yöneticilere de teşekkür ettiğini belirten Müdür Birincioğlu, velilerinin çocuklarıyla haklı bir gurur yaşadığını söyledi. Mezunlarının 29 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında yapacakları tercihlere göre başlayacakları yükseköğretim hayatında da başarılı olarak hedeflerine ulaşacaklarına ve ailelerinin beklentilerini fazlasıyla karşılayacaklarına inandığını belirten Müdür Birincioğlu, önümüzdeki yılda aynı başarıyı yakalamak için 18 Temmuz’da okul ve pansiyonu açarak yaz kursunu başlattıklarını kaydetti. 

30 Temmuz 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 870 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU