Günün Tarihi:24 Kasım 2020

FETÖ için suç duyurusu


FETÖ lideri Fetullah Gülen ve darbe girişiminde bulunan tüm kişiler hakkında suç duyurusunda bulunan AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “FETÖ’cülerin darbe girişiminden dolayı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin onurlu bir üyesi olarak, doğrud

Üstün, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bu zilleti yaşatan şüphelilerden şikayetçi olmak ve darbe girişimine karışan tüm şahısların cezalandırılması amacıyla kamu davası açılması için suç duyurusunda bulunuyorum” diye konuştu.

 

Başsavcı’ya verdi

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Sakarya Adalet Sarayı’na giderek, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fetullah Gülen ve darbe girişiminde bulunan tüm kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunu Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan’a veren Üstün, “15 Temmuz gecesi bombalanan Gazi Meclisi’nin bir üyesiyim. 15 Temmuz gecesi Sakarya Valiliği darbeciler tarafından işgal edildi. Valiliğin darbecilerden kurtarılması esnasında birçok vatandaşımız darbecilerin tarafından ateş edilerek yaralandı. Darbecilerin bu eylemin Türk Ceza Kanunu’na göre, bir suçtur. Darbe girişiminde bulunanların ve sorumlu olanların hakkında suç duyurusunda bulunuyorum” diye konuştu.

Milletimiz önledi

Ayhan Sefer Üstün, “15 Temmuz gecesi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine yerleşmiş Fetullahçı Terör Örgütü üyesi bir grup terörist, örgüt liderinin emir ve talimatı ile kapsamlı ve organize bir darbe girişimde bulunmuştur. Halk nezdinde bir karşılığı olmayan; demokratik yollarla seçilmiş meşru Cumhurbaşkanını, hükümeti ve parlamentoyu devre dışı bırakarak, kendi iradesini ülkeye egemen olmak istemiştir. Şiddet, adam öldürme, baskı ve tehdit yöntemlerinin her türlüsünü devreye sokan bu terörist grup; başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a suikast düzenleyerek, Türkiye Cumhuriyetinin hakimiyetini kontrol altına almayı amaç edinmiştir. Ancak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, hükümetimiz, emniyet teşkilatımız, darbecilere katılmamış Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımız ve aziz milletimizle birlikte bu hain teşebbüs püskürtülmüştür” ifadelerini kullandı.

Kent Meydanı

Üstün, “Darbe girişimi esnasında Sakarya’da bulunuyordum. Hemen vatandaşlarımızla Kent Meydanı’nda toplandık, bu sayı kısa sürede on binleri buldu ve milletimizle birlikte Valiliğe müdahale gerçekleştirdik. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde eşi benzeri görülmemiş bu saldırıları gerçekleştiren FETÖ, PDY üyesi teröristler, Sakarya’da onlarca, Türkiye’de ise asker, polis ve sivil olmak üzere 245 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, yaklaşık 2 bin vatandaşımızın ise yaralanmasına sebep olmuştur. Kendilerine ‘Yurtta Sulh Konseyi’ adını veren bu terörist cunta grubu, darbe girişiminin başarıya ulaşması amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin feshine karar vermiştir. Darbecilerin bu eyleminden dolayı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin onurlu bir üyesi olarak, doğrudan mağduriyet yaşadım.Türkiye Cumhuriyeti Devletine bu zilleti yaşatan şüphelilerden şikayetçi olmak ve darbe girişimine karışan tüm şahısların cezalandırılması amacıyla kamu davası açılması için suç duyurusunda bulunuyorum” dedi. 

1 Ağustos 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 1016 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU