Günün Tarihi:1 Mart 2021

‘Millet affetmeyecektir’


Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası olağan Meclis Toplantısında 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişimini şiddetle kınadı.

Sahip çıkma

Meclis toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı Z.Şinasi Bayraktar, “15 Temmuz gecesi milletimiz ve  milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk Milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur. Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük mutluluk duymalıdır” dedi.

 

Siper ederek

Bayraktar, “Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir. Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında göğüslerini siper ederek kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretlerinden dolayı ayrıca kıvanç duyuyoruz. Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz” dedi.

 

Başka seçenek

Bayraktar, “Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek düşünmüyoruz. Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır” dedi.

 

Omuz omuza

Başkan Bayraktar, “Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflere taşıyacağız. Yeter ki birlik beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim” dedi.

 

Alın teriyle

Bayraktar, “Böylesine güçlü ve geleceğe umutla bakan bir ülkenin, geçmişte kalması gereken görüntülere mahkum edilmesini kabul etmedik, asla da kabul etmeyeceğiz. Bizi onlarca yıl geriye götürecek, yıllarca alın teriyle elde ettiğimiz kazanımlarımızı yitirmemize neden olacak, toplumumuzun refahını ve mutluluğunu zedeleyecek bu kanlı maceraya girişenleri bu millet asla affetmeyecektir” dedi.

 

Kabul etmeyeceğiz

Bayraktar, “Bu vesile ile halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

3 Ağustos 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 917 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU