Günün Tarihi:4 Mart 2021

‘Direniş zihinlerde sürecek’


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu ve ilçe yönetimleri ile dernek temsilcilerini makamında ağırladı.

Katılımcılar

Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Özgür Aygün ile Sakarya Makedonya ve Tüm Göçmenleri Derneği Başkanı Zeki Sürer Başkan Toçoğlu’na katılımcılar adına geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

 

Kurtuluş savaşı

Özgür Aygün, “Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Gerçekten çok acı bir olayla karşı karşıya kaldık. Maneviyatımızı kullanarak böyle bir işe kalkışmaları bizleri derinden yaraladı. Milletimiz 20 gündür meydanlarda. Adeta 2’inci bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi verildi. Ancak bunu da başardık. Görüldü ki bizim milletimiz hiç siyasi bir düşünceye kapılmadan bir araya geliyor. Bunu tüm dünyaya da gösterdiğimize inanıyorum. Bu millet vatanı için, özgürlüğü için ölmeye hazır” diye konuştu.

 

Dik durduk

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Toçoğlu, “Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Büyük bir badire atlattık. Zaman içerisinde nasıl bir badire atlattığımızı daha net göreceğiz. Çünkü en kötü demokrasi en iyi darbeden evladır. Ancak bu girişimin sevindirici bir tarafı da var. Sadece siyasi partiler değil, sivil toplum kuruluşları, kurumlar, basın kuruluşları darbenin karşısında dik durdu. Bu durum ülkemizin geleceği açısından çok önemli. İnşallah bu birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederiz” ifadelerini kullandı.

 

Kurşun sıktı

Başkan Zeki Toçoğlu, “İlk akşamdan itibaren Demokrasi Meydanı’nda güzel bir birliktelik var. Yaklaşık 20 gündür meydanlardayız. Arkadaşlar ciddi bir olayla karşı karşıya kaldık. Ülkemizde ilk defa Türk askeri kendi vatandaşına, polisine, askerine kurşun sıktı. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Ancak 15 Temmuz gecesi milletimiz çok büyük bir dirayet ortaya koydu. Hamdolsun bu girişimi savuşturduk. Önümüzdeki süreçte daha fazla işlerimize sarılacağız. Bir yandan da zihinlerimizde bu direnişi sürdüreceğiz” diye konuştu.

 

2020 hedefi; 508 milyon

 

SEDAŞ yöneticileri, elektrik dağıtım faaliyetleri hakkında bilgi vermek üzere Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’u ziyaret ederek, yatırımlarını anlattılar.

 

Ziyaret heyeti

SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, Dağıtım Direktör Vekili Dr.Ersan Şentürk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Tokat ve Denetim Daire Başkanı Davut Keleş Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’u makamında ziyaret ettiler.

 

Darbe girişimi

Bekir Sami Güven,  darbe girişiminin ardından meydana gelen birlik ve beraberlik ortamının geleceğe yönelik olumlu sinyaller verdiğini ifade ederek, “SEDAŞ olarak yatırımlarımızı her yıl yüzde 100 oranında gerçekleştirerek bölgemize artı değer katmaya, bölgemizdeki abonelerin, güvenli, kaliteli, güvenilir elektrik enerjisine sürdürülebilir erişimini sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

 

1,5 milyon tüketici

Güven, “Dağıtım bölgemizde yer alan Sakarya yanında Kocaeli, Bolu ve Düzce illeri ile bu illerin toplam 45 ilçesi ve 47 Belediye ile 1441 köyünde yaklaşık 20 bin kilometrekarede toplamda 3,4 milyon nüfusa ve 1,5 milyon tüketiciye elektrik dağıtım hizmeti veriyoruz.” dedi.

 

Yatırımlar artıyor

Güven, özelleşme ile Akkök Holding ve CEZ Grup’un oluşturduğu, AKCEZ tarafından 11 Şubat 2009 tarihinde SEDAŞ’ın devir alındıktan sonra markalaşma sürecine hız verdiğini belirterek,  “Kurumsallaşma ve yeniden yapılanma ile birlikte, mevcut elektrik şebekesinin yenilenmesi, iyileştirilmesi, kapasite artışı sağlanması ve akıllı şebeke sistemlerinin devreye alınması ile ilgili çalışmalara hız verdik. SEDAŞ’ın, kamu döneminde bir yılda gerçekleştirdiği yatırım miktarını 4 katına çıkardık. 2011-2015 yılları arasında yatırımlarımızı, 360 milyon TL’ye çıkardık. 2016-2020 tarife döneminde de 508 milyon TL olarak yatırımlarımızı gerçekleştireceğiz” dedi.

 

910 kadro

Güven, kaliteli hizmet için eğitim yatırımlarını önemsediklerini, SEDAŞ’ın teknik eğitim merkezini kurarak,  tüm iş güvenliği araç gereçleri ve çalışanların eğitimleri için 3 milyon TL’lik yatırım yapıldığını belirterek, yine kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti için  SEDAŞ’ın 910 taşeron firma elemanını kadrolarına aldığını belirtti.

 

Mükemmellik

Güven, “SEDAŞ olarak, sorumluluk alanımızdaki tüm tüketicilere, sürdürülebilir ve kaliteli enerji sağlamak ana hedefimizdir. Bu hedefimiz paralelinde, düzenlemeye ve denetlemeye tabi bir sektörde faaliyet gösterdiğimizin de bilinciyle mevzuat hükümleriyle yüzde 100 uyumlu bir şekilde ve operasyonel mükemmellik anlayışımız paralelinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. OSOS, SCADA, GİS ve WFM projelerimizi tamamladık. Ancak geliştirmeye açık bu projelerimizi sürdürüyoruz” dedi.

 

Tüm bölgede

Güven, “Bu çalışmalar kapsamında SEDAŞ’ta tüm bilgi sistemleri altyapısını yenileyerek SAP tabanlı sistemleri devreye aldığımızı belirtmek isterim. Bu projeler ile tüm bölge genelinde daha etkin süreç yönetimi ve raporlama imkânına, dolayısıyla daha yüksek hizmet kalitesine ulaşılmıştır” dedi.

 

Vali’den teşekkür

Vali Hüseyin Avni Çoş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkililerine, “SEDAŞ’ın çalışmalarını yakından izliyor ve başarılı çalışmalarını beğeniyoruz. SEDAŞ darbe kalkışması sırasında hızlı aksiyon alan ve talimatlarımızı hızla yerine getiren dağıtım şirketi olarak ayrıca yöneticileri ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

5 Ağustos 2016 , Cuma Bu haber toplam 822 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU