Günün Tarihi:21 Eylül 2021

Gençlerin Atölye ilgisi


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Genç Atölye’de dersler devam ediyor.

Yeni ve faydalı

Liseli gençlerin yaz tatillerini daha verimli hale getirmek hedefiyle düzenlenen eğitim çalışmasında 3. hafta eğitimleri de geride kaldı. Birçok disipline yayılan eğitim faaliyetlerine katılan öğrenciler yeni ve faydalı bilgiler edinmenin ayrıcalığını yaşadılar.

 

Atölye eğitimleri

Edebiyat grubu öğrencileri programın 2. haftasında Burgazada’da Sait Faik müzesini gezdiler ve Yazar Nihan Kaya ile Sait Faik’in hikâyeciliğine dair konuştular. Öğrenciler programın 3. haftasını ise Şair Zeynep Arkan’ın İkinci Yeni Şiir konulu dersiyle geçirdiler. Genç Gezgin Grubu öğrencileri 2. haftalarında Taraklı-Karagöl; 3. haftalarında ise Maden Deresi gezileriyle programlarını sürdürdüler. 

 

Söğüt’ün rolü

Genç Tarih Atölyesi öğrencileri Osmanlı’nın kuruluşunda önemli bir yere sahip olan Bilecik-Söğüt gezisiyle çalışmalarına devam ettiler. Doç. Dr Haşim Şahin öğrencilere Osmanlı’nın kuruluşunda Bilecik ve Söğüt’ün rolüne dair bilgiler verdi.

 

Ziyaret etme

Öğrenciler Şeyh Edebali, Ertuğrul Gazi ve Dursun Fakih türbelerini de ziyaret etme fırsatı buldular. Kritik ve Analitik Düşünce Atölyesi, Gençlik ve Gelecek Atölyesi, Geleneksel Sanatlar Atölyesi öğrencileri de programlarında 3. haftalarını geride bıraktılar.

5 Ağustos 2016 , Cuma Bu haber toplam 856 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU