Günün Tarihi:7 Mart 2021

Söğütlü'de Etik Kurul oluşturuldu


Söğütlü Belediyesi kamuda etik kültürünü yerleştirmek, kamu görevlilerinin görevlerini yürütürken uymaları gereken etik davranış ilkelerini belirlemek ve bu ilkelere uygun davranış göstermeleri açısından onlara yardımcı olmak amacıyla Etik Kurul oluşturdu

Toplantıda personele bilgi vererek Etik Kurulu’nun oluşma amaçlarını açıklayan Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, “Etik, insan davranışında neyin iyi, neyin kötü olduğu ve ne yapması gerektiğine dair kodlardır. Artık kurumlar günün ihtiyaç ve koşullarına göre, yeni yönetim anlayışını hayata geçirmeye başlamalıdır. Yeni yönetim anlayışında ise en önemli unsuru kilit yapı taşı insandır. Bu yüzden biz daha iyi insan, daha iyi hizmet, daha iyi çalışan olmak için etik ilkelerinin benimsenme düzeyini arttırmaya çalışacağız. Kamu görevlilerinin uymaları gereken saydamlık, tarafsızlık, dürüstlük, hesap verebilirlik, kamu yararını gözetme gibi etik davranış ilkelerini belirlemek ve uygulamayı gözetmek üzere kurduğumuz Etik Kurulu, çalışmalarını yalnızca yozlaşma ve yolsuzluklar ortaya çıktığında hatırlanan ve önemsenen değerler ve ilkeler olarak değil yozlaşmaya giden yolları engelleyen, toplum, siyaset, yargı ve yönetim sisteminin düzgün ilerlemesini sağlayan, onların kalitesini arttıran birey ile kurumlar arasındaki güven duygusunu güçlendiren davranışlar bütünü olarak her geçen gün daha da arttırarak yapacaktır” dedi. Kurul ilk iş olarak yedi maddeden oluşan Etik Sözleşmesi'ni personel ile karşılıklı imzalayarak çalışmalarına start verdi. 

6 Ağustos 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 944 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU