Günün Tarihi:7 Mart 2021

KURBANLIK fiyatları belli oldu


Sakarya Besiciler Odası Başkanı Halit Karaduman ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hakan Candemir yaptıkları açıklamalar ile kurbanda et fiyatının 30 ile 35 lira arasında olacağını söylediler.

‘Artış oldu’

Kurban Bayramının yaklaşması ile kurbanlık fiyatları da belli oldu. Sakarya Besiciler Odası Başkanı Halit Karaduman fiyatlarda geçen seneye göre çok büyük bir artış olmadığını ifade etti. Karaduman, “ Hisselerde 100 lira gibi bir yükselme var bu da normal bir artış. Hayvanlarda canlı ağırlıkta kilosu 20 liradan karkas ette ise 30- 35 lira arasında fiyatlar. Küçükbaş hayvanlarda ise karkas et fiyatı kurbanlıklarda 40 lira” şeklinde konuştu.

 

Kurbanlık

Dışarıdan hayvan getirilmeyeceğini belirten Karaduman, “ Ülkenin şu anda içinde bulunduğu durumdan dolayı dışarıdan hayvan getirilmesi ertelendi. İlimizde yeterince kurbanlık var. Vatandaşlarımız bu konuda rahat olsunlar” dedi.

 

Hisset fiyatı

Kurbanlık hisse fiyatlarını da açıklayan Karaduman, “30 ile 35 kilo arası et düşen hisseler bin 300 lira. Bu fiyata kesim dahil. Bazı arkadaşlarımızda 10 lira yüksek ya da düşük olabilir ancak fiyat aralığı bu seviyede. Küçükbaş hayvanlar da 700 lira ile bin 500 lira arasında” ifadelerini kullandı.

 

‘Hayvan gelirse’

Hakan Candemir, “Şu anda kurbanlık piyasası daha hızlanmadı. Etbalık Kurumu tarafından hayvan getirilmesi planlanıyor eğer bu olursa fiyatlar düşecektir. Türkiye genelinde dağıtılacak bu hayvanlar ama ilimizde de fiyatların yükselmesini engeller hayvan getirilmesi” dedi.

 

Fırsatçılık

Candemir,  “Kurbanlıklarda karkas eti fiyatları 30 ile 35 lira arasında gidiyor. Normal kesim fiyatları ise şu anda 25-26 lira arasında. Ama kurbanlıklarda fiyatlar yükseliyor. Bu fiyatlar kurbanlıklar için normal ama 35 liranın üzerine çıkmamalı. Bu fırsatçılığa giriyor, etik bir şey değil. Geçen sene de fiyatlar bu aralıklardaydı” dedi.

9 Ağustos 2016 , Salı Bu haber toplam 4176 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU