Günün Tarihi:15 Ocak 2021

Demokrasi gazilerine moral


Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ) tarafından 15 Temmuz’da gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimine göğsünü siper ederken yaralanan demokrasi gazilerini evinde ziyaret etti.

Yaşadıkları

Darbe girişimine kalkışan bir kısım askerin ele geçirdiği Valiliği geri almak için yüzlerce vatandaş gibi o gün çocukları Aslı Nur Ayan(19) ve Mustafa Onur Ayan(20) ile kardeşleri ve dedesini yanına alarak Valiliğe giden Hacer Bayram(44) yaşadıklarını bir kez daha anttı.

Direniş gösterdik

Bayram, “Darbe kalkışmasını televizyondan öğrendik. İl başta inanmadık. Balkona çıktık herkes dışarı bakıp ne olduğunu anlamaya çalışırken mahallemizde bulunan valiliğin darbeci askerler tarafından sarıldığını duyduk. Abdest alıp hep beraber tarladan geçerek valiliğe gittik. Valiliği tanklarla çevirmişler askerler kapıda kimseyi içeri sokmuyor. Orada halk olarak direniş gösterdik ve askerlere yaptıklarının yanlış olduğunu anlatmaya çalıştık. Kol kola girmiştik o sırada birden silah sesi duyduk. Kapıdaki asker ateş açtı. Çocuklarımda bende ayaklarımızdan yaralandık. Sonrada çok şükür darbeci askerler etkisiz hale gerilerek Valilik geri alındı.”

Teşekkür ederiz

Yaralandıktan sonra ambulansla Yenikent Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındıklarını dile getiren Hacer Bayram “Sağolsun herkes birbirine yardım edebilmek için koşturuyordu. Hastaneye girer girmez doktorlar bizimle yakından ilgilendi. Acil serviste hastane yöneticileri gelen yaralılara yardımcı olunması için canla başla çalışıyordu. Acil servisin ardından servise çıkarıldık. Doktorlarımızın, hemşirelerimizin, hastane yöneticilerin gösterdiği ilgi ve alakaya teşekkür ederiz” dedi.

Korkuyu aldı

Bayram, “Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam’ın ziyareti de bizleri ziyadesiyle memnun etti. Taburcu olduk evimize geldik hala gelip bizlerin halini hatırını soruyorsunuz. Allah devletimize, ümeti Muhammedin umudu Cumhurbaşkanımıza zeval vermesin. O gece hiç korkmadık. Cenabı Allah gönlümüzden korkuyu aldı. Bugün aynı durum yaşansa hiç tereddüt etmem yine yapılması gerekeni yaparım” dedi.

Tepki için

Aslı Nur Ayan ile kardeşi Mustafa onur Ayan da vatanını, milletini, devletini seven her kes gibi çekinmeden ve korkmadan darbecilerin karşısına dikildiklerini dile getirerek “Yaşana durum olağan üstüydü. Ne olduğunu anlamaya çalışırken televizyondan Cumhurbaşkanımızın çağrısını duyunca ailece kenetlenip dışarı çıktık. Valilikte yaşanan duruma tepki için oraya gittik. Vurulduk yaralandık, ölebilirdik. Biz öle bilirdik ama bu girişim asla başarılı olmamalıydı. Hiç önemli değil, biz vatanını, milletini, devletini seven insanlar olarak orada bulunan herkes gibi o an her şeyi göze almıştık” diye konuştular.

9 Ağustos 2016 , Salı Bu haber toplam 755 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU