Günün Tarihi:18 Eylül 2021

Mülteciler Türkçe öğrendi


Sakarya Yeryüzü Derneği tarafından yürütülen ‘Huzur Adası Projesi’nin kapanış sempozyumu gerçekleştirildi.

Bilgi verdi

Derneğin konferans salonunda düzenlenen ‘Farkındalık Bilinci’ konulu sempozyumda konuşan Yeryüzü Derneği Başkanı Akın Oğuz Kaptı, proje sürecinde özellikle mültecilere yönelik olarak gerçekleştirilen Türkçe dil kursları, iş-meslek danışmanlığı, rehabilitasyon çalışmaları, aile ziyaretleri ve sosyal etkinlikler hakkında bilgi verdi. Sakarya'da yaklaşık 15 bin mültecinin yaşadığına dikkati çeken Kaptı, toplumsal duyarlılık oluşmasına katkıda bulunan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

30 Suriyeli

Program sonunda Türkçe kursuna katılan Irak ve Suriyeli 30 kursiyere sertifikaları verildi. Etkinliğe, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hüseyin Kaşkaş, İl Göç İdaresi Müdür Yardımcısı Yakup Öztürk, Yardımeli Derneği Sakarya Temsilcisi Musa Şahin, kurum ve kuruluşların temsilcileri ile dernek üyeleri katıldı.

9 Ağustos 2016 , Salı Bu haber toplam 1073 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU