Günün Tarihi:21 Haziran 2021

Akyazı’da 5 firma sevinci


Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Z.Şinasi Bayraktar, İstanbul Sanayi Odası (İSO)’nun Türkiye’nin bin firma araştırmasına göre ilçede bulunan 3 sanayi kuruluşunun ilk 500, iki sanayi kuruşunda ikinci 500’e girdiğini açıkladı.

Sevindirdi 

Bayraktar, “48 yıldır aralıksız yapılan araştırma sonucunda 2015 yılındaki üretimlerinden net satış miktarlarına göre 2016 yılındaki sıralamasında Türkiye genelinde Akyazı’da faaliyetini sürdürmekte olan 3 sanayi kuruluşu ilk bin firma arasında, 2 sanayi kuruluşu da  ikinci 500 firma arasına girdi. Odamıza kayıtlı ve ilçemiz sınırları içinde faaliyetlerini sürdürmekte olan sanayi kuruluşlarımızın Türkiye genelinde dereceye girmeleri bizleri sevindirmiştir. Türkiye’nin ilk ve ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine girerek, bu ekonomik başarı öyküsünün kahramanı olan sanayicileri ve bunda büyük payı olan tüm çalışanlarını kutluyorum” dedi.

 

2 milyar 229 milyon

Başkan Bayraktar, sanayicilerin 2015 yılında seçim ortamına ve küresel piyasalarda yaşanan sıkıntılara rağmen üretmeye devam ettiğine vurgu yaparak, “Akyazı’dan listeye giren 5 sanayi kuruluşu üretimden net satışlarla 2 milyar 229 milyon TL değer yaratmıştır. Temennimiz, listede daha fazla firmayla yer alarak bu grafiği yukarıya taşımak ve ülkemizin kalkınmasına önemli katkılar sağlamayı sürdürmektir. Azimli çabaları ve sağladıkları katma değerden tüm işadamlarımıza ve emeği geçen herkese içtenlikle teşekkür ederim” dedi.

 

Darbe vurmaktı

Bayraktar, “Akyazılı sanayiciler olarak, Türkiye’yi daha güzel ve daha güçlü yarınlara taşınmasına destek verilmesinde kararlılığımız doğrultusunda üretmeye, istihdam yaratmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz da yaşanan darbe girişiminde sanayici ve işadamlarımızın güçlü duruşları ve verdikleri mücadeleyi yakından gördük. Bu girişimin nedenlerinden biride ülke ekonomisine ve kazanımlarına da darbe vurmaktı. Şimdi kazanımlarımızı koruma değil daha çok çalışma, daha çok üretme, daha çok ihraç etme, daha çok istihdam etme, daha çok dünyayı dolaşma zamanıdır” dedi.  

 

Katkı veren

Bayraktar, “İSO nun yapmış olduğu Türkiye’nin ilk ve ikinci 500 de bulunan işletmelerimiz ve peşinden gelerek bu sıralamaya girecek olan işletmelerimiz uluslar arası ekonomi piyasasında önemli birer unsur olduklarını ispatlamışlardır. Biz de oda olarak Türk ekonomisine katkı veren işletmelerimizin artması için elimizden gelen desteği hep sağladık, sağlamaya da devam edeceğiz” dedi.

 

Sıralama

Böylelikle ilk 500 sanayi kuruluşlarında 91. Sırada Asas Alüminyum San ve Tic, 133. Sırada

Yazaki Otomotiv, 481. Sırada Çak Tekstil yer alırken, ikinci 500 sanayi kuruluşlarında 194. Sırada Della Gıda Sanayi ve 262. Sırada Müsellimoğlu Demir Çelik yer aldı. 

10 Ağustos 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 1071 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU