Günün Tarihi:17 Mayıs 2021

‘Sakarya çok iyi tanıtılmalı’


AK Parti Sakarya Milletvekilleri Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu ve İl Başkanı Fevzi Kılıç, Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

Bölge Müdürü Okan Kurşun, DKMP İstanbul Bölge Müdürü Osman Demirel, Bölge Müdür Yardımcıları Halis Belen, Halil Karademir, Adil Şencan, Şube Müdürleri, Fidanlık Müdürü Hacer Dilaver, Adapazarı Orman İşletme Müdürü Özlem Cevahirci, DKMP Sakarya Şube Müdürü Mehmet Yurtgan tarafından karşılanan milletvekillerine brifing verildi. Bölge Müdürü Kurşun, tarafından Sakarya ilinin ormanlık durumu, ormanların rehabilitasyonu ve bakımı, ormanların korunması ve orman yangınlarıyla mücadele, ağaçlandırma ve silvikültür çalışmaları, mesire yerleri ve şehir ormanları konularında yapılan ormancılık faaliyetleri ve 2016 yılı programları hakkında milletvekillerine sunum yapılı. Milletvekili Uncuoğlu, gelir getirici tür ağaçlandırma çalışmalarında daha kapsamlı ve daha çok kişiye katkı sağlayacak şekilde bir çalışma yapılmasını istedi. Daha sonra konuşan Milletvekili İsen, “Sakarya orman varlığı ve tür bakımından Türkiye’mizin çok önemli bir bölgesi ve doğal imkânları bakımından da çok zengin bir bölge Sakarya’mıza bunu çok iyi anlatmalıyız. Bu sebeple okullarımız açıldığında Milli Eğitim Müdürlüğümüzle bir çalışma yaparak öğrencilerimize Sakarya’nın ormanlarının tanıtımı şeklinde bilgilendirme gezileri yapılmalı, Sakarya’mız bir müze gezer gibi iyi tanıtılmalı ve anlatılmalı. Bu konuda üniversitemizle de birlikte çalışmalar yapılmalı. Karapürçek – Karagöl yolunun tamir bakımının yapılarak, Karagöl’ün turizmcilerin ziyaretlerini kolaylaştırılması için bir çalışma yapılmalı. Acarlar longozundaki yaşanan problemlere bir an önce çözüm üreterek Sakarya’mızın hizmetine ve turizme katkı sağlayacak hale getirilmeli” dedi. Milletvekilleri yapılan çalışmalardan dolayı Bölge Müdürü Kurşun’a teşekkür ederek, tüm personele başarı dileğinde bulundu. 

11 Ağustos 2016 , Perşembe Bu haber toplam 864 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU