Günün Tarihi:9 Ağustos 2020

Yeni Çay kıblesi tamam


Geyve ilçesi Yeni Çay Mahallesinde yeni yapılacak cami inşaatı için Müftülük tarafından kıble belirlenmesi yapıldı.

Taşıma kararı

Yaklaşık 15 yıl önce toprak kayması nedeniyle taşınma kararı alınan ve geçtiğimiz yıl Sakarya Valiliği Afet Müdürlüğünce yeni yerleşim yerindeki inşaatları tamamlanan Çay Mahallesinde, hayırseverlerin yardımlarıyla yapılacak olan cami inşaatı için kıble belirlemesi yapıldı.

İnşaat alanı

Geyve Müftüsü Ali Erhun camii inşaat alanına gelerek Çay Mahallesi camisinin kıblesini belirledi. Müftü Erhun’a burada Çay Köyü Muhtarı Suat Kolsuz ile , Yeni Çay Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği yönetimi de eşlik etti.

Hayırsever

Cami inşaatının Geyve ve Taraklı ilçemiz ile çevre köylerdeki hayırsever vatandaşlarımızın destekleriyle yapmayı planladıklarını ifade eden Çay Köyü Muhtarı Suat Kolsuz, “Köyümüzün yeni yerleşim yerine taşınmasıyla yeni bir camiye ihtiyacımız oldu. Belediyemiz ve hayırseverlerimizin desteğiyle bir yola çıktık. Geçtiğimiz ayda cami inşaatımızın betonunu attık. İnşallah tamamlandığında, hem insanların ihtiyaçlarını gidermesi açısından hem de yeni köyümüzün simge bir yapısı olarak çok güzel bir eser ortaya çıkacağına inanıyorum” dedi.

Bağış yapmak

Muhtar Kolsuz cami inşaatı için bağış yapmak isteyen hayırsever vatandaşların, Yeni Çay Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği yönetimi ile irtibata geçmesi gerektiğini ifade etti.

13 Ağustos 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 791 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU