Günün Tarihi:23 Ocak 2022

Güncellemeler sürüyor


Serdivan Belediyesi’nin SAÜ öğrencileri ile ortaklaşa düzenlediği ve ‘Sizinle, Sizin İçin’ sloganıyla gerçekleştirdiği SEKOS Projesi (Serdivan Kentsel Otomasyon Sistemi) kapsamında güncellemeler devam ediyor.

 

12 bin fotoğraf

24 mahallede; 1650 cadde ve sokaktaki tüm bina, sokak ve yol bilgilerinin toplanması,  mevcut dataların güncellenmesi sonucunda oluşturulacak yaşayan Serdivan haritası ile hem tüm alt ve üst yapı bilgilerine en hızlı şekilde ulaşılacağı hem de belirlenen alan ile ilgili çalışmalarda lokasyona anında müdahale edilebileceği belirtildi. SEKOS Projesi kapsamında, bugüne kadar Bahçelievler, Arabacıalanı, Otuzikievler ve İstiklal mahallelerinde tüm sokak, bina ve yollar dahil 12 bin fotoğraf çekildi ve bu mahallelerdeki bilgiler güncellendi.

Serdivan haritası

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; proje kapsamında ilçe sakinleri ile yapılan yüz yüze görüşmelerde taleplerin de alındığı ve bu taleplerin ilgili birimlere anlık olarak iletildiği bildirildi. Tüm mahallelerdeki bilgilerin veri tabanına aktarılacağı proje kapsamında, kalan 20 mahalle için çalışmaların devam ettiği ve 1 ay içerisinde projenin tamamlanması ile birlikte “Yaşayan Bir Serdivan” haritası oluşturulacağı açıklandı. 

20 Ağustos 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 839 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU