Günün Tarihi:26 Ekim 2021

Mülteci çocukların eğitim merkezi hazır


İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile Karaman’da inşa edilen ‘Mülteci Çocukları Eğitim Merkezi’ni inceleyen Başkan Toçoğlu, “Geçici Eğitim Merkezimiz yeni eğitim-öğretim döneminde hizmete başlıyor. Mülteci çocuklar burada alacakları eğitimlerle sosya

Teşekkür etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Recep Ören’in de hazır bulunduğu incelemede yetkililerden projede gelinen son nokta hakkında bilgileri aldı. Başkan Toçoğlu, “Kısa süre öncede kurmaylarımızla birlikte merkezimizi incelemiş, bu eğitim kurumunun yeni eğitim öğretim döneminde faaliyete geçeceğini duyurmuştuk. Şimdi de okulumuzu incelemek ve işleyişi ile ilgili istişarede bulunmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu ile bir araya geldik. Görüşmede de ifade ettim: Türkiye’ye örnek bir projeyi şehrimize kazandırıyoruz. Projemize verdikleri desteklerden dolayı Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İHH ve KADEM’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Milli Eğitim

Başkan Toçoğlu, “Geçici Eğitim Merkezimiz’de şehrimizde bulunan mülteci kardeşlerimizin çocuklarına eğitimler sunulacak. Mülteci çocuklar burada alacakları eğitimlerle sosyal hayata entegre olacaklar. Toplumumuzu daha iyi tanıyacaklar, dilimizi öğrenecekler, kültürümüzü keşfedecekler. Sığınmacı kardeşlerimize olan tarihi sorumluğumuzu yerine getirmiş olacağız. Sakarya sığınmacılarla dayanışma konusunda çok önemli bir örneklik teşkil ediyor. Bunun yanında SAMEK de bölgede yaşayan hemşerilerimize bu okul projemiz vesilesiyle hizmet sunacak. Okulun işleyişiyle ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz çalışma yapıyor” dedi.

 

Yer alacak

Başkan Toçoğlu, “Yüklenici firma Ağustos ayının sonunda çalışmalarını tamamlayacak. Daha sonra okulumuz için gerekli olan tüm ekipmanları yerleştireceğiz. İnşallah mülteci çocukların burada sosyal hayata entegre olmaları konusunda aldıkları eğitimler faydalı olacaktır. Önemli olan mülteci kardeşlerimizin çocuklarının eğitimlerine devam edebilmeleridir. Onların sosyal yaşama uyum sağlamaları hususuna ayrı bir önem vermekteyiz. Sakarya bu alanda üzerine düşeni belediyeleri, STK’ları ve vatandaşlarıyla yerine getiriyor. Çalışmalarımız devam edecek”  dedi.

 

20 Ağustos 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 1002 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU