Günün Tarihi:7 Haziran 2020

Sapanca’ya büyük yatırım


Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Sakarya Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin Sapanca’ya taşınmasını sağlayarak ilçenin geleceği adına büyük bir yatırıma imza attı.

Fakülte

Çarşı merkezinde büyük bir meblağa mal olan fakat inşa niteliği nedeniyle atıl kalma olumsuzluğu bulunan AVM binasının, ek maliyetlerle fakülte yerleşkesi olabilecek şekilde 5000 metrekarelik kullanım alanına sahip olacak şekilde düzenlenmesini sağlayan Başkan Yılmazer, bina konusunda en olumlu kararı verdi. Ayrıca, Turizm Fakültesi binası olarak toplamda 20 milyon lirayı bulan bir maliyete ulaşan SAÜ Sapanca Turizm Fakültesi, ilçe adına son derece önemli bir yatırımın öncülüğünü de üstlendi.

 

İmzalandı

Sapanca Belediye Başkanı olduğu ilk günden itibaren Sapanca’yı eğitimde üst basamaklara tırmanan bir ilçe formuna kavuşturmaya kararlı olduğunu ve bunu başardığını belirten başkan Yılmazer, Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas’a da bu anlayışa sunduğu desteklerinden ötürü teşekkür etti. Yılmazer, Eylül ayından itibaren 1000 öğrenci kapasitesiyle eğitime başlayacak olan SAÜ Sapanca Turizm Fakültesi protokolünün karşılıklı olgun bir anlayışla hazırlanarak imzalandığını belirtti.  

 

Destek

Başkan Yılmazer, Sapanca Turizm Fakültesi’nde eğitim görecek öğrencilerin yerel yönetim olarak daima yanlarında olacaklarını, öğrencilerin eğitime başlamalarından itibaren onlara gerek sosyal imkanlar ve gerekse ulaşımla ilgili konularda destek vermeyi sürdüreceklerini ifade ederek, Rektör Elmas’la birlikte SAÜ Sapanca Turizm Fakültesi’nin ilçeye, Sakarya’ya ve Sakarya Üniversitesi’ne, akademik camia ile birlikte ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundular.

21 Ağustos 2016 , Pazar Bu haber toplam 656 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU