Arifiye Kalaycı idmana başladı25 Ağustos 2016, Perşembe

 

Yeni antrenör ve transferleriyle sahaya inen Arifiye Kalaycıspor’un göze BAL’da.

Yönetim konuk etti 

1 Ekim’de başlayacak olan Süper Amatör Lig’e iddialı bir şekilde girecek olan Arifiye Kalaycıspor, önceki gün topbaşı yaptı. Arifiye Kalaycı Sentetik Saha’da gerçekleşen ilk idmanda, yeni Antrenör Abdülvahap Karagüzel, geçtiğimiz yıldan yola devam edilen futbolcular, yeni transferler ile yöneticiler hazır bulundular. Kulüp Başkanı Cevat Zor, Başkan Yardımcısı Adnan Ağırman, As Başkanlar Erol Kılıç, Cemal Bozadlı, Başkan Yardımcılar Hamza Özden, Bekir Zor, Cevat Yıldız, Harun Dayıoğlu ve İsmail Dayıoğlu, Genel Kaptan Burhan Eker, Futbol Şube Sorumlusu Süleyman Tay, Alt Yapı Sorumlusu Ali Bayat ve Hukuk Danışmanı Sinan Özkurt, konuklarıyla yakından ilgilendiler.

Gelenler ve gidenler

Geçtiğimiz sezondan Ogün Hızlısoy, Ömer Serdaroğlu, Ferdi Aydın ve Ömer Yılmaz ile yola devam eden Arifiye Kalaycıspor, alt yapıdan da Ömer Özkan, Anıl Kara, Ali Sarıkaya, Samet Yeşilbağ ile Halil Ayar’ı A Takıma yükseltti. Arifiye Kalaycıspor’un yeni transferleri ise M.Yasin Ersin, Agah Doğaner ve Hakan Şit (Gülsuyu), Taha Dere (Akyazıspor), Efendi Derin (Çayırovaspor), Hüseyin Acar (Akyazı Akınspor), Cihangir Acar (Çaykışlaspor), Samet Topal (Sapanca Akademi), Erdi Akyel (Söğütlüspor) ve Erdi Gönültaş (Buca-Oğuzhanspor).

Başkan ile antrenör

İlk idman sonrası konuşan Kulüp Başkanı Cevat Zor, iddialı açıklamalarda bulundu. Arifiye Kalaycıspor’un her zaman hedefi olduğunu belirten Zor; “Geçtiğimiz sezon Play-Off’ta şanssızlığımıza yenildik, ama bundan ders aldık. Bu sezon alt yapıdaki gençlerimiz ve yeni transferlerimiz ile daha güçlü bir kadro oluşturduk. Yeni antrenörümüz ile hedefimiz Bölgesel Amatör Lig (BAL). Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi. Yeni Antrenör Abdülvahap Karagüzel de, lig başlayıncaya kadar çok sıkı bir hazırlık dönemi geçireceklerini vurgulayarak; “İddialı bir takıma geldiğim için mutluyum. Bize inananların yüzünü kara çıkarmayacağız” şeklinde konuştu.

 

------

Haftalardır beklenen açıklama sonunda yapıldı

 

Hendek’te yönetim netleşti

Uzun süredir yaşanan belirsizlik nihayet sona erdi.

Süper Amatör Lig takımlarından Hendekspor’da yeni yönetim belirlendi. Buna göre yapılan son toplantıların ardından, İşadamı Mehmet Selam’ın başkanlığında güçlü bir yönetim oluşturuldu. Bu yeni yönetim ilk olarak takımın antrenörlüğüne İmdat Kum’u getirdi. 

Hendekspor’un Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Talip Ulaş (As Başkan),

Harun Kaynak, Mustafa Gözyuman ve Fatih Enes İlkay (Başkan Yardımcıları), Ali Rıza Aktan (Futbol Şube Sorumlusu), Seyfettin Geyik (Muhasip), Ender Cevherci (Dış İlişkiler Sorm.), Adnan Çelen (Genel Kaptan), Salih Kordi (Federasyon Temsilcisi) ve Rasim Birinci (Alt Yapı Sorumlusu). Hendekspor’da yeni sezon hazırlıklarının önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor. (Hasan Öztürk)

 

 

---------------

Kupa tamam

İlimiz Amatör futbolunun köklü kulüplerinden Adapazarıspor’un alt yapısında kupa coşkusu yaşandı. Geçtiğimiz sezon Sakarya Şampiyonu olan U-14 Takımı ile Sakarya üçüncülüğünü elde eden U-12 Takımı’nın oyuncuları, önceki gün düzenlenen tören ile kupalarını aldılar. (Haberi yarın)

---

İlimiz sporunun yükünü hafifletecek olan dev spor tesisinin yapımı tamamlandı. Sıra açılışa geldi

     Akyazı’da işlem tamam

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Akyazı’da inşa edilen spor tesisi projesi bitirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun müjdesini verdiği tesisin açılışının, Eylül ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı programda yapılacağı öğrenildi. Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, tesisin hazır olduğunu belirtti. 

 

---

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1553 defa okundu.