Günün Tarihi:21 Nisan 2021

Öksüz 200 farklı yerde arandı


Vali Hüseyin Avni Coş, “Vatandaşımızın ihbar ettiği 200'e yakın değişik adreste de inceleme, arama, tarama faaliyeti gerçekleştirdik. Şu ana kadar kayda değer ize, belirtiye rastlayamadık” dedi.

Arama çalışmaları

Vali Hüseyin Avni Coş, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra Sincan Batı Adliyesi Hakimi Köksal Çelik ile Asliye Ceza Hakimi Çetin Sönmez tarafından serbest bırakılan Adil Öksüz'ü arama çalışmalarına ilişkin, “Vatandaşımızın ihbar ettiği 200'e yakın değişik adreste de inceleme, arama, tarama faaliyeti gerçekleştirdik. Şu ana kadar kayda değer ize, belirtiye rastlayamadık” dedi. Vali Coş, yaptığı açıklamada, örgütün ‘hava kuvvetleri imamı’ olduğu belirtilen Adil Öksüz'ün Sakarya'da olduğuna dair hiçbir bilgi ve istihbaratın olmadığını söyledi.

Gelen ihbarlar

Vatandaşların duyarlılıklarından kaynaklanan ihbarların olduğunu, 200'e yakın ihbar geldiğini belirten Coş, “Bu ihbarları da ya doğruysa anlayışı içerisinde biz büyük bir hassasiyetle değerlendiriyoruz. Yaylada bu ihbarları değerlendirmek, alan kontrolünü sağlamak açısından önleyici bir hizmet olarak karakol kurduk ama bir kere daha altı çizili olarak söylüyorum 81 ilde olduğu gibi ilimizde de Adil Öksüz aranıyor. Yalnız şurada, burada, ilimizde, Sakarya'dadır diye bir bilgi, istihbarat yok” diye konuştu.

Ekipler hazır

Coş, yakın tarihlerde Adil Öksüz'den bir sinyal alınmadığını, ellerinde sinyali doğrulayacak veri olmadığını vurguladı. Akrabalarının Sakarya'da, kendisinin de üniversitede öğretim görevlisi olduğu için gidebileceği tahmin edilen yerlerin arandığını dile getiren Coş, “Bunun dışında vatandaşımızın ihbar ettiği 200'e yakın değişik adreste de inceleme, arama, tarama faaliyeti gerçekleştirdik. Şu ana kadar kayda değer ize, belirtiye rastlayamadık. Sakarya'da olduğunu, barındığını, gizlendiğini doğrulayan herhangi bir emare ya da istihbarı bilgi mevcut değil” ifadelerini kullandı. Vali Coş, Sakarya'da olabilir ya da gelebilir düşüncesi içerisinde vatandaşların duyarlılığını karşılıksız bırakmamak adına gece-gündüz her türlü ihbarı, intikal eder-etmez geciktirmeden anında müdahale etmek için ekipleri hazır tuttuklarını kaydetti.

25 Ağustos 2016 , Perşembe Bu haber toplam 868 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU